MZD Connect

MZD Connect

Otomobil ve sürücünün birlikteliği.

 

Mazda sürme deneyimi, bir at ve binicisi arasındaki ilişkiye benzer: birbirlerine ne kadar bağlı iseler, yolculuklarından o kadar çok keyif alırlar. Bu bağlantı, sürücüye dikkati dağılmaksızın görevini yerine getirme yeteneğini vererek kazanılır; örneğin, bir dağ yolunda heyecan verici bir sürüşe odaklanmışken otomobilin iletişim ve navigasyon ayarlarını yapabilmek böyle bir şeydir. Bu, modern hayatın taleplerine karşılık verebilmenizi ve aynı zamanda güvenli bir şekilde yola konsantre olmanızı sağlar.

 

Mazda'da, teknolojinin bizi sürüş deneyiminden koparmak yerine sürüşü geliştirmesi gerektiğine inanırız.

Ayrıntıı bilgi için

Bölgede kalın.

Gösterişli yeni iç tasarım

Sürücü, hareketin merkezindedir

İhtiyacınız olan tüm bilgilere bir bakışta ulaşın

Bizler de tutkulu sürücüleriz ve tüm kontrollerin pilota hizmet ettiği bir ortamda bulunmanın ne kadar önemli olduğunu biliriz. Ama biz aynı zamanda yolcuların ihtiyaçlarını da biliriz. Mazda3'te kabinin iki bölgeye ayrılmasının nedeni de budur. Bunlardan biri sürücüye ayrılmıştır; sürücü için güvenli, eğlenceli ve stressiz bir sürüş deneyimi sağlar. Diğeri, ferah, geniş ve rahat bir atmosferde yolcular için özgürlük ve güvenlik hissi verir.

Güvende kalın.

Göz hizası ekranı ve yeni gösterge paneli

Zor bir durumun üstesinden gelmenin anahtarı, bir bakışta tüm bilgilere ulaşmaktır. Mazda'nın yeni Aktif Sürüş Ekranı sistemi, sürücüye hız, navigasyon talimatları ve uyarılar dahil i-ACTIVSENSE aktif güvenlik sistemlerinin durumu gibi gerçek zamanlı bilgileri gösterir. Bu sistemler, göz hareketini ve dikkat dağılmasını en aza indirmek için, bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanındaki ön panele monte edilmiş açık bir panele yansıtır.

Video Galeri. Mazda3 global lansman filmini izleyin.

Bağlı kalın.

7 inç ekran

Ergonomik şekilde yerleştirilmiş kontroller

Stil ve gerçeklik bir arada

Navigasyon, iletişim ve eğlence bilgisi, dokunularak, sesli komut veya İnsan Makine Arayüzü (HMI) kumandası ile kontrol edilen yeni 7 inç ekran üzerinde görüntülenir. Orta bölmenin içinde değil, üzerindeki ön panelde yer alır ve 16°'lik bir görüş açısına sahiptir. Bu sayede daha az dikkat dağıtır, görülmesi ve kullanımı kolaydır; sizi ve yolcunuzu yola, çevrenize ve etrafınızdaki dünyaya bağlar.

Her şey kontrolünüzün altında olsun.

HMI Kumandası

En etkili kontroller içgüdüsel hissi verenlerdir. Mazda3'te, orta konsolda infotainment özelliklerinin "kör" işlemini geliştiren HMI kumandası bulunur. Sürücü doğal ve kolay bir hareketle kadranı kavrayabilecek şekilde konumlandırılmıştır. Dikkati minimum dağıtarak kolay ve rahatça erişilmek üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, akıllı ses komutları sayesinde radyo kanalı değiştirme, haritada yakınlaştırma veya telefon kişilerini arama gibi işlemler her zamankinden daha kolay ve güvenlidir.

Güncel kalın.

7 inç ekran

Bağlı kalmak, herhangi bir duruma uyum sağlamak için yeteri kadar esnek olmak anlamına gelir. Mazda'nın yeni bağlantı sistemi MZD Connect, aynı akıllı telefonunuz gibi çalışır; kullanılabilir hale geldiklerinde yeni özellikleri ve işlevleri eklemek üzere güncellenebilir. Bu, aracınızın sisteminin her zaman güncel kalması ve yol ve sürücü ile uyumlu olması demektir.