Teknoloji

 

Ödün vermeksizin maksimum verimlilik ve performans

 

Mühendislerimiz yakıt verimliliğinin en az performans kadar önemli olduğunun farkındadır. Bu doğrultuda, motorlarımızı geliştirmek için tasarladıkları çığır açan yeni yöntem sayesinde arkanıza yaslanıp saf sürüş keyfine odaklanabilirsiniz. Verimliliği arttırmak ve dinamikleri maksimum düzeye çıkarmak için otomobilin her bileşeni yeniden tasarlandı. Gövde ve şasiden motorlar ve şanzımana kadar... Artık dünyanın en iyi sıkıştırma oranlarını sunuyoruz. Buna SKYACTIV Teknolojisi diyoruz.  

Teknolojik detaylar Güzellik ve tekniğin benzersiz bir bileşimiSKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ

SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ, Mazda'nın yılmadan gerçekleştirdiği insan merkezli bir felsefe arayışında bir devrim niteliğindedir. Otomobillerimizin dinamiklerini her seviyede ve en ince ayrıntılara kadar iyileştirerek performansı daha da ileri taşımayı başardık. SKYACTIV ARAÇ DİNAMİKLERİ, mükemmel çevre ve güvenlik performansının yanı sıra motor, şanzıman şasisi ve gövdede entegre kontrol sağlar. Böylelikle daima otomobilinizle bir bütün olduğunuzu hissedersiniz.

placeholder960x470
placeholder166x82

SKYACTIV Araç Dinamikleri

Mükemmel yol tutuşu; Jinba Ittai'nin gerçek yansıması.

placeholder166x82

G-Vectoring Kontrolü

Birleştirilmiş dinamik performans için motor kontrol teknolojisi.

placeholder166x82

4 Çekerli Sürüş

Hava durumu ne olursa olsun güvenli tutuş.

placeholder166x82

Gövde ve Şasi

Olağanüstü çeviklik sağlayan daha güçlü, daha hafif gövde ve şasi.

  • SKYACTIV Motor

   Motorlar

   Son derece etkili SKYACTIV dizel ve benzinli motorlar, heyecan verici yeni bir performans düzeyi sunar. Sınırları zorlayan mühendislerimiz, her yakıt damlasından çok daha fazla enerji üreterek size eksiksiz bir sürüş keyfi ve üstün yakıt ekonomisi sunan motorlar tasarladı. Mazda'nın SKYACTIV-G 2.0 litre motoru, yüksek yakıt ekonomisi ve benzinli motorlar arasında en yüksek (14.0:1) sıkıştırma oranını sunan iyileştirilmiş, doğrudan enjeksiyonlu bir benzinli motordur.

   Motorlar

  • Şanzımanlar

   Şanzımanlar

   Tekerleklere çok daha fazla güç sağlayarak sorunsuz ve anında vites değiştirme olanağı ve hassas tutuş sunan gelişmiş şanzımanlarımız sayesinde yolda maksimum kontrolün keyfini çıkarın. %80'in üzerinde genişletilmiş kilitleme aralığı sayesinde, SKYACTIV-DRIVE otomatik şanzıman, doğrudan manuel şanzıman hissi sağlar. Sınıfının lideri hafifliğe sahip SKYACTIV-MT manuel şanzıman, vites değiştirme sırasında keskin bir his sunar.

   Şanzımanlar

  • i-ELOOP

   i-ELOOP

   Mazda'nın i-ELOOP (Fren Enerjisi Rejenerasyon) sistemi, yavaşlama sırasında saklanan elektriği depolamak için bir kapasitör kullanır. Ardından bu enerji, farları, klimayı, ses sistemini veya otomobilin diğer elektrikli donanımlarını çalıştırmak için harcanır. i-ELOOP boşa harcanacak olan enerjiyi depolamanın benzersiz bir yöntemi olmanın yanı sıra, iyileştirilmiş sürüş performansı ve yakıt tasarrufu sağlar.

   i-ELOOP

  • i-Stop

   i-STOP

   i-ELOOP ile mükemmel bir uyum içinde çalışan i-STOP (Rölantide Durma Teknolojisi), örneğin trafikte otomobil durduğunda motoru kapatarak yakıt tasarrufu sağlayan akıllı bir teknolojidir. Bu teknoloji, otomobilinizi neredeyse anında yeniden çalıştırmaya olanak tanımak için doğrudan yakıt enjeksiyonu teknikleri ve optimum piston konumlandırması kullanarak yakıt ekonomisinde önemli bir iyileşmeden faydalanabilmenizi sağlar.

   i-STOP

  Gösterilen model Türkiye'de sunulan otomobillerin teknik özelliklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış donanım ve/veya iç donanım unsurları, ekranda gerçeğinden farklı görünebilir.