Mazda3

Mazda Los Angeles Otomobil Fuarı'nda yeni amiral gemisi modelini tanıtacak

Kasım 17, 2017
3697 kez görüntülendi
seats

Mazda Motor Corporation en ufak ayrıntısına kadar yeniden tasarlanmış ve geliştirilmiş olan Mazda6 sedanı önümüzdeki Los Angeles Otomobil Fuarı'nda tüm dünyaya tanıtacak. Mazda'nın insan odaklı tasarım felsefesi, markanın amiral gemisinin yeni bir güç aktarma teknolojisine ve daha seçkin tasarım ayrıntılarına sahip olan son modelinin temelini oluşturuyor.

Güç aktarım organı olan 2.5L benzin motoru SKYACTIV-G, dört ile iki silindirli çalışma düzeni arasında pürüzsüz bir geçiş sağlayarak günlük kullanımda yakıt tasarrufunu performanstan ödün vermeden geliştiren silindir devre dışı bırakma sistemi ile donatıldı. Mazda CX-9 crossover SUV ile tanıtılan turboşarjlı SKYACTIV-G 2.5T benzin motoru ise Kuzey Amerika'da sunulan motorlar arasında yer alacak.

Tasarımcılar yeni Mazda6'nın içinde ve dışındaki kalite hissini zenginleştirip ödüllü görünümüne olgunluk ve güven kattı. En üst donanım paketi geleneksel müzik enstrümanları ve mobilyalarda kullanılan Japon sen ahşabı gibi özel döşeme unsurları barındırıyor. Kısacası tasarımı her açıdan daha zarif ve asil.

Sürücünün olası riskleri tespit edebilmesini ve hasar veya yaralanma olasılığını azaltmasını kolaylaştırmak için mevcut ileri i-ACTIVESENSE güvenlik teknolojilerinin sayısı daha da arttırılıp direksiyondayken daha rahatlatıcı ve güven verici bir deneyim sağlandı. Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC) artık aracı tamamen durdurabiliyor ve öndeki araç uzaklaştığında aracı tekrar harekete geçirebiliyor. Yeni Mazda6 ayrıca 360° Görüş Monitörüne de sahip.

Mazda'nın Los Angeles'taki standında yakın zamanda Tokyo'da tanıtılan ve büyük beğeni toplayan dört kapalı tasarım konsepti Mazda VISION COUPE, Mazda RT24-P prototip yarış aracı ve bir yarış aracı ile prodüksiyon modelinin birleşimi olan Mazda MX-5 "Halfie" de yer alacak.

Mazda ilk basın günü olan 29 Kasım Çarşamba yerel saatle 10:30'da (Türkiye saati ile 21:30) bir basın konferansı düzenleyecek. En yeni Mazda6 modelinin tanıtımını canlı yayınını insidemazda.mazdausa.com/new-mazda6 linkinden izleyebilirsiniz.

Fuar 1 - 10 Aralık tarihleri arasında herkese açık olacak.

En çok izlenenler makaleler

Mazda'dan toplamda 4.500 TL değerinde destek

Ekim 13, 2016 | 1905735 kez görüntülendi

Mazda, Mazda3 ve CX-3 modellerinde uyguladığı kamp...

Mazda3'te SKYACTIV-D 1.5L dizel motor ve otomatik şanzıman keyfi

Ağustos 17, 2016 | 832871 kez görüntülendi

Mazda'nın Türkiye'de en çok satılan modeli Mazda3...

Mazda’dan takas indirimi ve kasko desteği

Nisan 26, 2016 | 262172 kez görüntülendi

Mazda Mayıs ayı sonuna kadar geçerli olacak kampan...

Mazda'dan bahar kampanyası

Nisan 12, 2018 | 113088 kez görüntülendi

Mazda Türkiye, sizleri Mazda dünyası ve Mazda otom...