Mazda3

Mazda Jinba Ittai 2019 Binicilik Kupası başlıyor

Ocak 04, 2019
2846 kez görüntülendi
seats

Mazda Türkiye ve Kemer Country Atlı Spor Kulübü işbirliği ile düzenlenen Mazda Jinba Ittai 2019 Binicilik Kupası 12 Ocak 2019 Cumartesi günü start alıyor. Bu yıl yeni içeriği ve kurallarından oluşan kupa altışar kişiden oluşan takımların rekabeti yanında bireysel sporcuların da yer alacakları üç ayak ve final haftasonu ile dört ayda tamamlanacak.

3 Ocak 2019 Perşembe akşamı takım kaptanları, sporcular ve özel konukların buluştuğu ve takım isimlerinin belirlendiği davette konuşan Mazda Türkiye Pazarlama ve Satış Direktörü Mert Güçlüer “Bu yıl yine Kemer’de olmaktan mutluyuz. Kemer Country Atlı Spor Kulübü ve elbette Türkiye Binicilik Federasyonu bu organizasyonda bizlerden hiçbir desteği esirgemiyorlar. Binicilik sporuna verdiğimiz destek otomobillerimizin benzersiz mühendislik özelliklerinin kavranmasında bizim için en önemli. Mazda’nın otomobil geliştirmekteki temel yaklaşımı olan at ve binicisinin mükemmel uyumunu tarif eden Jinba İttai tanımı bu organizasyonla ete kemiğe bürünüyor.”dedi.

Kemer Country Atlı Spor Kulübü Sportif Direktörü Atila Akbıyık ise bu yılki organizasyon ile ilgili olarak “Kemer Atlı Spor Kulübü bu yıl da Mazda ile spor adına çok değerli bir projeye adım attı. Bu organizasyon sadece bir sponsorluk olarak tanımlanamayacak kadar derinlikli. Her yıl içerik ve kurallarını geliştirecek, heyecan yaratacak şekilde tarif ediliyor. Mazda’nın Jinba İttai felsefesini Türkiye’deki binicilik dünyası olarak sevdik ve benimsedik. Aynı zamanda sportif olarak da hem bizler hem de biniciler için heyecan uyandıran bir işbirliğine imza atıyoruz." dedi ve katılım rekorunun bu sene de kırılacağını da sözlerine ekledi.  

Mazda’yı diğerlerinden ayıran şey, her modelde Jinba Ittai, yani araç ve sürücünün tek vücut olduğu hissini sunma hedefi. Kökeni 1989’da piyasaya sunulan MX-5’e dayanan Jinba Ittai, o günden beri Mazda’da pek çok gelişimin kaynağı oldu. Bunun örneklerine, her aracın her yönüyle sürücü ve yolcular için mümkün olan en iyi deneyimi sunması amaçlanarak üretildiği insan merkezli şirket felsefesinde rastlamak mümkün. Mazda’nın sürekli gelişim hedeflemesi, yeni nesil araçlarda yol tutuşunu, manevra kabiliyetini ve güvenliği arttıran G-Vectoring Kontrolü, i-ACTIV AWD akıllı dört çekişli sürüş sistemi ve gelişmiş aktif güvenlik teknolojisi i-ACTIVSENSE yelpazesi gibi akıllı ve dinamik sistemlerde göze çarpıyor.

En çok izlenenler makaleler

Mazda'dan toplamda 4.500 TL değerinde destek

Ekim 13, 2016 | 1906038 kez görüntülendi

Mazda, Mazda3 ve CX-3 modellerinde uyguladığı kamp...

Mazda3'te SKYACTIV-D 1.5L dizel motor ve otomatik şanzıman keyfi

Ağustos 17, 2016 | 833685 kez görüntülendi

Mazda'nın Türkiye'de en çok satılan modeli Mazda3...

Mazda’dan takas indirimi ve kasko desteği

Nisan 26, 2016 | 262558 kez görüntülendi

Mazda Mayıs ayı sonuna kadar geçerli olacak kampan...

Mazda'dan bahar kampanyası

Nisan 12, 2018 | 113673 kez görüntülendi

Mazda Türkiye, sizleri Mazda dünyası ve Mazda otom...