Mazda3
Kayıtlar ve Şartlar

Gizlilik beyanı

 

Kişisel verilerinizin işlenmesi sırasında gizliliğinizin korunması Mazda için önemlidir; web sitelerimize yapılan ziyaretler sırasında toplanan kişisel veriler, web sitelerinin bulunduğu ülkeler için geçerli olan yasal hükümlere göre ilgili amaç doğrultusunda kullanılmaktadır. Web sitelerimizden, içeriği kontrolümüz altında olmayan diğer sitelere bağlantılar verilebilir; Mazda, bu web sitelerindeki içerikten dolayı sorumluluk kabul etmez. Bu link ve bağlatılar ile gerçekleştirilen ziyaretlerden doğan sorumluluk tamamen size aittir.

 

Kişisel verilerin toplanması ve işlenmesi

 

Web sitelerimizi ziyaret ettiğinizde, web sunucumuz, internet hizmet sağlayıcınızın adını, bizi hangi web sitesinden ziyaret ettiğinizi, ziyaret ettiğiniz web sayfalarını ve ziyaretinizin tarih ve uzunluğunu otomatik olarak kaydeder. Ek kişisel veriler, yalnızca siz izin verdiğinizde, örneğin bir kayıt, anket, yarışma veya sözleşmenin yürütülmesi bağlamında depolanır.

 

Kişisel verilerin kullanımı ve ifşası ile amaç belirtme

 

Mazda Motor Logistics Europe N.V. Merkezi Belçika Türkiye İstanbul Şubesi, müşteri yönetimi ve sizi yeni ürün ve hizmetler konusunda bilgilendirme amacı da dahil olmak üzere pazarlama ile ilgili hedefler için rızanız dahilinde toplanan her türlü kişisel bilgiyi kullanacaktır. Verileriniz, geçerli Veri Koruma Mevzuatı uyarınca işleme tabi tutulacaktır. 

 

Seçme özgürlüğü

 

Verilerinizi, size ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi vermek, uygun olan hallerde fikrinizi almak için kullanmak isteriz. Doğal olarak, katılımınız tamamen gönüllülük esasına dayanır.

 

Güvenlik

 

Mazda, kontrolümüz altındaki verileri arızi veya kasıtlı manipülasyon, kayıp, yıkım veya yetkisiz kişilerce erişime karşı korumak için teknik ve kurumsal güvenlik önlemleri kullanır. 

Mazda Motor Logistics Europe N.V. Mekrezi Belçika Türkiye İstanbul Şubesi web sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmış olmakla birlikte, nihai güvenliğin sağlanması için kendi virus koruma sisteminizi tedarik etmek ve gerekli korumayı sağlamakla yükümlüsünüzdür. Bu çerçevede, Mazda web sitesine girmeniz nedeniyle, yazılım ve işletim sistemlerinizde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından siz sorumlu olmaktasınız. 

 

Yasal uyarı

 

Mazda Motor Logistics Europe N.V. Mekrezi Belçika Türkiye İstanbul Şubesi web sitesinde sunulan içerik, yalnızca bilgi verme ve tanıtım amaçlıdır. Herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Web sitesi içeriği satış teklifi yerine geçmez. Web sitesi içeriğini referans alarak bir işlem yapmak niyetinde olduğunuzda, nihaî ve güvenilir enformasyonu, Mazda Motor Logistics Europe N.V. Mekrezi Belçika Türkiye İstanbul Şubesi Yetkili Satıcıları'ndan veya Mazda Motor Logistics Europe N.V. Merkezi Belçika Türkiye İstanbul Şubesi Müşteri Hizmetleri’nden temin etmeniz gerekmektedir.

 

Mazda Motor Logistics Europe N.V. Merkezi Belçika Türkiye İstanbul Şubesi kurumsal web sitesinde yeralan bilgiler olduğu gibi sunulmaktadır. Mazda, sunulan bilgilerin doğruluğunu, yanlış veya eksik bilgi içerip içermediğinin garantisini vermez ve bu gibi oluşabilecek durumlardaki hatalardan sorumlu kabul edilemez. Lütfen unutmayın: Mazda Motor Logistics Europe N.V. Merkezi Belçika Türkiye İstanbul Şubesi, sunulan bilgilerde, özelliklerde ve donanımda herhangi bir uyarı yapmaksızın istediği zaman değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Araçlara ilişkin olarak sitede verilen özellikler satılan modellerle değişiklik gösterebilir ve/veya Türkiye'de mevcut olmayabilir. Böyle bir durumda Mazda Motor Logistics Europe N.V. Merkezi Belçika Türkiye İstanbul Şubesi'nin herhangi bir sorumluluğunun bulunmayacağını belirtmekteyiz.

 

 

AddThis sosyal sık kullanılanlara ekleme gizlilik politikası

 

Web sitemizde 07.05.2009 tarihli AddThis gizlilik politikası uygulanmaktadır. Bu politikaya göre, uygulamamız şu şekildedir:

 

İnternet sitesinin genel kullanımı veya İnternet sitesinde sunulan hizmetlerin kullanımı sırasında veya, aşağıda belirtilen diğer durumlarda, İnternet sitesine giriş yapan tüm kullanıcıların veya ziyaretçilerin demografik bilgilerini, tercih bilgilerini, e-posta adreslerini ve diğer tanımlanabilir kişisel bilgilerini ("Kişisel Veriler") topluyoruz. Bu durum Tüm kullanıcılar internet sitesinde yayınlanan Hizmet Şartlarını kabul eden kullanıcılar için geçerlidir.

 

Ek olarak, kullanıcıların kişisel olarak tanımlanmasına imkan vermeyen ve üçüncü şahıslara temin edilebilecek belli bilgileri toplarız. Bu tür kişisel olmayan veriler genel olarak toplu, özet veya diğer kullanım verilerinden oluşur ve örneğin toplam kullanıcı istatistiklerini, kullanılan internet tarayıcılarıyla ilgili bilgileri ve pencere araçları için kullanım kalıplarını içerebilir. Ayrıca, kişisel olmayan bilgiler de sunucumuz ile ilgili problemlerin teşhis edilmesinde ve İnternet sitemizin idaresinde kullanılmak üzere saklanır.

 

İnternet sitesini kullanım sırasında onay veren kullanıcılardan, geçerli kullanıcı oturumunu kolaylaştırmak için bilgisayarınızda "çerezler" oluşturabiliriz ve internet sitesiyle bağlantılı olarak sizi tanımlayabilmek ve sitenin bu politikaya uygun amaçlarla kullanımını takip edebilmek amacıyla bu çerezleri kullanarak kişisel veriler toplayabiliriz.

 

Kişisel bilgi temin eden tüm kullanıcılar 13 yaşından büyük olduğunu teyit etmiş olur. Bununla birlikte, 13 yaşından küçük olduğunu bildiğimiz kullanıcıların kişisel verileri toplanmaz veya saklanmaz; ayrıca sitenin hiçbir parçası 13 yaşından küçükleri siteye çekmek amacıyla tasarlanmamıştır. Çocukların özel hayatlarının korunması bizim için çok önemlidir. Bu nedenle, bir kullanıcının 13 yaşından küçük olduğuna dair bir bilginin elimize geçmesi halinde, söz konusu kullanıcının kişisel bilgilerini veritabanımızdan silmek için gerekli adımlar atılacak ve kullanıcının siteden yararlanması engellenecektir.

Gizlilik politikasının tam metni için: //www.addthis.com/privacy

Facebook uygulamaları

 

Mazda'nın facebook üzerindeki uygulamalarında resimler üzerinde değişiklik yapmaya ve resimleri orijinal veya değişiklik yapılmış halleriyle bilgisayarınıza indirmeye izin verilmektedir. Ancak bu resimlerin ticari amaçlarla kullanmasına ve aşağılayıcı, hakaret edici veya saldırganca içerik eklenmesine izin verilmemektedir.

 

Ürün özellikleri ve kılavuzları

 

Görsel açıklamalarımızı (videolarımızı) seyrederken lütfen aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurun:

 

Lütfen, bu videolarda gösterilen işlevlerin hepsinin aracınızda bulunamayabileceğini unutmayınız.


Bu özelliği aracınızı sürerken kullanmayınız. Bu sistemin sürüş sırasında kullanılması sürücünün dikkatini dağıtabilir. Araç hakimiyetinin kaybedilmesi sonucu ciddi yaralanmalara ve ölüme sebep olabilir.

 

Bu bilgiler Mazda aracınızın benzersiz özellik ve işlevlerinden bazılarını görsel olarak anlatmaktadır. Videolar, Mazda aracınızın keyfini nasıl çıkarabileceğinizi açıklayacak şekilde Kullanıcı Kılavuzu'nu tamamlayıcı niteliktedir. Bununla birlikte, bu bilgiler Mazda Kullanıcı Kılavuzu'nuzun yerine geçmez.

 

Kullanıcı Kılavuzu'nuzu okumak yoluyla, aracınızın özellikleri, önemli güvenlik bilgileri, farklı yol koşullarında sürüş teknikleri ve aracınızın sürüşü ve bakımı hakkında daha fazla bilgi sahibi olursunuz. Kullanıcı Kılavuzu'nda çeşitli UYARI, DİKKAT ve NOT bilgileri bulacaksınız. UYARI bilgileri, söz konusu uyarının dikkate alınmaması halinde ciddi yaralanmalara ve ölüme sebep olabilecek durumları belirtir. DİKKAT bilgileri, dikkat edilmemesi halinde fiziksel yaralanmaya veya aracınızda hasara veya her ikisine birden sebep olabilecek durumlara dikkat çeker. NOT bilgisi ise aracınızı nasıl daha iyi kullanabileceğinize dair bilgiler ve bazen de öneriler sunar.

 

Yardımcı sistem ve işlevler, doğru sürüş tekniğinin yerine geçmez. Sistemin işletilebilirliği trafik ve hava şartlarının yanı sıra sürüş tarzından da etkilenebilir.

 

Tüm bilgiler, özellikler, fotoğraflar ve örnekler yayın tarihinde geçerli olan bilgi, özellik, fotoğraf ve örneklerdir. Mazda, önceden bildirmeksizin ve hiçbir yükümlülük üstlenmeksizin özellikler ve tasarımda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.