MZD Connect

“Connection is everything. We connect you to the road, to your environment and to the world around you.”

Takao Kijima

Former Program Manager MX-5 Mazda Japan

BAĞLANABİLİRLİK

Teklik hissi

 

Modern dünyanın taleplerine uyum göstermenize ve aynı zamanda yolda güvenli bir şekilde bağlı kalmanıza olanak tanıyan MZD Connect, sürücüye mutlak kontrol sağlar. Saf sürüş keyfine ve eğlenceye odaklanırken işlerinizi, iletişim, müzik sistemi ve navigasyon ayarlanızı dikkatiniz dağılmadan, kolaylıkla yapın. Bu, Jinba Ittai felsefesinin mükemmel bir ifadesi.

MERKEZİNDE SİZ VARSINIZ

Sürücü kısmını tamamen sizin çevrenize konumlandırarak tüm kumandaların mükemmel bir şekilde yerleştirilmesini sağlıyoruz. İhtiyacınız olan tüm bilgilere tek bakışta erişebileceğiniz, güvenli, keyifli ve stressiz bir sürüş deneyimi tasarladık. Yolcunun ihtiyaçlarını unutmadığımızı söylememize gerek bile yok. Yolcu tarafı, açık, geniş ve rahat bir ortamda özgürlük ve güvenlik hissi sağlar.

 

Navigasyon, iletişim ve eğlence bilgileri, dokunmatik ekran üzerinden, sesli komutla veya multimedya kumandası ile kontrol edilebilen yeni 7 inç ekran üzerinde gösterilir. Ekran, merkezi gövdenin üzerindeki gösterge panelinde yer alır ve 16°lik görüntüleme açısına sahiptir. Bu sayede, sizi ve yolcuyu yola, çevrenize ve etrafınızdaki dünyaya bağlayan bu ekranı görmek ve kullanmak daha az dikkat dağıtıcı ve daha kolaydır.

BAĞLI HİSSEDİN

MZD Connect sayesinde Bluetooth® işlevi üzerinden kolaylıkla ve güvenli bir şekilde telefon aramaları yapabilir ve alabilirsiniz. Mesaj alın ve programlanabilir ön tanımlı yanıtlarla cevap verin. Ayrıca sürücünün göz seviyesine yerleştirilen MZD Connect, sesli kitaplar, canlı trafik raporları ve e-posta hesapları dahil olmak üzere bağlı akıllı telefon üzerinden çeşitli bilgilere erişmenize olanak tanır. aha™ uygulaması, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya kanallarını kullanmanızı sağlar. Uyumlu akıllı telefonunuz ile müzik yayını yapabilir ve hatta çevrimiçi radyo istasyonlarını dinleyebilirsiniz. 


Bağlı kalmak, herhangi bir duruma adapte olabilmek için yeterince esnek olmak anlamına gelir. Mazda'nın yeni bağlanabilirlik sistemi MZD-Connect, daha çok akıllı telefonunuz gibi işlev görür; çıkan yeni özellikleri ve işlevleri kullanabilmek için güncellenebilir. Bu, otomobil sisteminizin asla eskimeyeceği, siz ve yolla daima uyum içinde olacağı anlamına gelir.

KULLANIMI KOLAY

MULTİMEDYA KUMANDASI


Sürüş esnasında dikkat dağınıklığını en az düzeyde tutmak üzere tasarlanan yeni multimedya kumandası, konforlu ve elverişli bir şekilde erişilebilmesi için sürücü ve ön yolcu koltuğu arasına uygun bir şekilde yerleştirilmiştir. Multimedya kumandası bilgi-eğlence özelliklerini, gözlerinizi yoldan ayırmadan kullanmanızı sağlar. MZD Connect sayesinde yoldayken aracın ayarlarını değiştirmenize ve bilgilere güvenli bir şekilde göz atmanıza olanak tanır. Ayrıca, sürücünün kadranını doğal, çabasız bir hareketle tutabileceği şekilde yerleştirilen sistemin akıllı sesli komutları, radyo istasyonlarının değiştirilmesi, haritada yakınlaştırma veya telefon rehberinde arama yapma işlemlerinin artık hiç olmadığı kadar kolay ve güvenli bir biçimde yapılabilmesini sağlar.

HABERDAR OLUN

MZD Connect'in uygulamaları, yakıt ekonomisini izlemenize, aracınızın i-STOP durumunu görüntülemenize ve araç uyarılarının yanı sıra sonraki bakım son tarihleri hakkında bilgi edinmenize olanak tanır.


Ayrıca MZD Connect ilk 3 yıl boyunca harita güncellemelerine ücretsiz erişimin dahil olduğu bir navigasyon sistemi içerir. Navigasyon sistemi yeni bir sürüm mevcut olduğunda 6 ayda bir güncellenerek 2D ve 3D harita görünümü arasında seçim yapmanıza olanak tanır ve size en hızlı, en kısa, en ekonomik ve en kolay rota seçeneklerini sunar. Ayrıca yolculuğunuz boyunca ilgilendiğiniz noktalarda arama yapmanıza olanak tanır. 


*İşlevsel ve bölgesel kısıtlamalar geçerli olabilir

**Navigasyon isteğe bağlı bir ekstra özelliktir

GÖZLER YOLDA

AKTİF SÜRÜŞ EKRANI (ADD)

 

Mazda'nın yeni Aktif Sürüş Ekranı, kritik sürüş bilgilerini görüş alanınızda doğrudan önünüze yansıtarak dikkat dağıtıcı unsurlardan kaçınmanıza yardımcı olur. Ekran araç hızı, hız kontrol sistemi, adım adım navigasyon yönlendirmeleri ve uyarılar dahil olmak üzere aktif güvenlik sistemlerinin durumu gibi gerçek zamanlı bilgileri gösterir. Göz hareketini ve dikkat dağınıklığını minimum düzeye indirmek için önemli bilgileri, doğrudan sürücünün görüş alanında yer alan gösterge paneli üzerine monte edilmiş net ve yüksek çözünürlüklü bir ekran üzerine, renkli olarak yansıtır. Böylelikle dikkatinizi yoldan ayırmadan sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

DRIVE TOGETHER

’Jinba Ittai’nin gücünü bizzat deneyin. Modelleri keşfedin, yerel bayinizi bulun veya bugün bir test sürüşü rezervasyonu yapın.

Otomobil ve sürücünün birlikteliği

Drive Together

Otomobil ve sürücünün birlikteliği

Daha fazla bilgi

Akıllı Telefon Bağlanabilirliği:

Apple CarPlay™ ve Android Auto™ ile MZD Connect

Daha fazla bilgi
Mazda'nızı tasarlayın

Konfigüratör

Mazda'nızı tasarlayın

Daha fazla bilgi
İçinizdeki sürücüyü uyandırın

Mazda CX-5

İçinizdeki sürücüyü uyandırın

Daha fazla bilgi

Gösterilen model Türkiye'de sunulan otomobillerin teknik özelliklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış donanım ve/veya iç donanım unsurları, ekranda gerçeğinden farklı görünebilir.