KODO Tasarımı

“Conventional car designers look to the worlds of fashion and style.

Tasarım

Saf sürüş keyfi

 

Seçkin ve ruh sahibi KODO – Hareketin Ruhu tasarımımız, at ve binicisinin birlikteliği olan Jinba Ittai'nin gerçek yansımasıdır. Şıklıkla öne çıkan ve sürücü ile otomobil arasında kopmaz bir bağ kuran tasarımcılarımız, yaşamın dinamik güzelliğini kucaklayan bir tasarım felsefesi yaratmak için bıkmadan çalışır. Otomobilin hem içinde hem de dışında hissedilen bu konsept, hareket enerjisini hareketi gören ve sürüş için karşı konulamaz bir güdü hissedenlere aktarır.

Kristal Ateş Kırmızısı Renk sanatı


Rengin biçimin en temel bileşenlerinden biri olduğunu düşünüyoruz ve en yeni Kristal Ateş Kırmızısı rengimiz, otomobillerimizin güzelliğini arttıracak şekilde tasarlanmıştır. Otomobilleri sanat olarak görüyor ve müşterilerimizi henüz motorlarını çalıştırmadan harekete geçirmek istiyoruz. Bu tutku, ışık ve biçim arasındaki etkileşimle artan benzersiz derinlik ve yansıtıcı güzellikle bir boya tasarlamak için bize ilham kaynağı oldu. Bu, öylesine zorlu bir süreçti ki bizi otomobillerimizi boyama yöntemimizi yeniden keşfetmeye itti.

Galeri Güzellik ve tekniğin benzersiz bir bileşimi

UZMAN BOYACILAR

Uzman boyacılar, renk mükemmelliğinin peşinden gitmek için bıkıp usanmadan çalışarak, boyanın sunduğu olanakları arttırıp Mazda'ya özel belirgin bir derinlik ve parıltı kazandırır.

Püskürtme tabancası, uzman boyacıların aletidir.

Ateş Kırmızısı, Mazda'nın ikonik gövde rengidir.

BENZERSİZ BOYA TEKNOLOJİSİ

 

Mazda'nın olağanüstü boya kalitesi, KODO tasarımının hayata geçmesini sağlar ve her çizginin güzelliğini ortaya çıkartır. Yenilikçi boya teknolojisine bağlı Mazda, benzersiz ve çevre dostu Solvent İçerikli Üç Katmanlı Islak Boya Sistemi ve Aqua-tech Boya Sistemini geliştirmiştir. Mazda'nın gelişmiş boya teknolojisi için özel yaklaşımı - TAKUMINURI, Mazda'nın ikonik gövde renklerinin derinliği ve parlaklığı arasında denge kurar.

İNSAN MERKEZLİ TASARIM

Mazda. DRIVE TOGETHER

MAKSİMUM KONFOR İÇİN

 

Fiziksel davranışları derinlemesine anlayan iç tasarımımız, tek bir ana odağa sahip: sürücü ve otomobil arasında bağ kurma. Geliştirme sürecimiz, farklı departmanlardan mühendislerin ve tasarımcıların optimum sürüş konumunu yaratmak için işbirlikçi çabasına dayanır. Bu insan merkezli yaklaşım, maksimum kontrol, eksiksiz güvenlik ve gerçek sürüş keyfi sunar. Otomobili sürücü odaklı olarak tasarlama ve tüm teknoloji mühendisliğini sürücüyü göz önünde bulundurarak gerçekleştirme suretiyle, otomobil ve sürücü arasında mükemmel uyumu elde ediyoruz ve buna Jinba Ittai adını veriyoruz.

ÖDÜLLER

YENİLİKÇİ TASARIM ÖDÜLLENDİRİLİYOR 

 

Mazda'da yaptığımız her şey, cesurca, ustaca ve eğlencelidir. Bunun sonucunda, birçok övgü aldık ve tasarım ve genel yenilik alanında 350'nin üzerinde ödüle layık görüldük. Red Dot Tasarım ödülünden What Car? Yılın Otomobili ödülüne kadar, başarılarımız tasarım felsefemizin, benzersiz estetik güzellik, verimlilik ve sürüş performansı kombinasyonu sunmada başarılı olduğunu kanıtlıyor.

Art in Motion

Japon felsefesi “az ama öz”e bağlı olarak yepyeni CX-5’teki hedefimiz, sade ama zarif bir biçim yaratmaktı. Otomobilin kaslı gövdesini yeniden tanımlarken en sofistike tasarımımızı vurgulamamızın amacı, önden arkaya tek, saf bir hareketle uzun süren hız hissi yaratmaktır. Ortaya çıkan sonuç, bir SUV’un işlevini ve dayanıklılığını bir yaşayan bir sanat eserinde bir araya getiren bir otomobildir.

car
car

upquote Kil modelleme, insanların kalbine dokunan biçimi sezgisel olarak yaratmamıza olanak tanır downquote

Norio Terauchi

DRIVE TOGETHER

’Jinba Ittai’nin gücünü bizzat deneyin. Modelleri keşfedin, yerel bayinizi bulun veya bugün bir test sürüşü rezervasyonu yapın.

Otomobil ve sürücünün birlikteliği

Drive Together

Otomobil ve sürücünün birlikteliği

Daha fazla bilgi

Teknoloji

Ödün vermeyen performans

Daha fazla bilgi
Mazda'nızı tasarlayın

Konfigüratör

Mazda'nızı tasarlayın

Daha fazla bilgi
İçinizdeki sürücüyü uyandırın

Mazda CX-5

İçinizdeki sürücüyü uyandırın

Daha fazla bilgi

Gösterilen model Türkiye'de sunulan teknik özelliklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış donanım ve/veya iç donanım unsurları, ekranda gerçeğinden farklı görünebilir.