Drıve Together

OTOMOBİL VE SÜRÜCÜSÜNÜN MÜKEMMEL UYUMU

Bir Mazda'yı sürerken asla yalnız değilsiniz. Otomobil ve sürücü mükemmel uyum içindedir. Tıpkı bir at ve binicisi gibi. Biz buna "Jinba Ittai" adını veriyoruz. Bu birliktelik sağlandığında, sürüşün de keyifli hale geldiğine inanıyoruz. Burada kendi tarzımızı yansıtıyoruz çünkü otomobillerimiz bir yerden bir yere gitmek amacının yanı sıra eksilterek elde edilen güzelliği de yansıtıyor. Kelimelerle tarif edilemeyecek saf, sezgisel bir ilişki kuruyoruz. Birlikte daha güçlüyüz. Asla yalnız otomobil sürmeyiz. Otomobilde her zaman "drive together" felsefesini yaşarız.

AT VE BİNİCİSİ

Jinba Ittai - At ve binicisi arasındaki bağlantı, Mazda'da sağlamaya çalıştığımız benzersiz sinerjidir. En küçük cıvatadan SKYACTIV Teknoloji'sine kadar her unsur otomobil ve sürücü arasında uyumlu bir ilişki yaratarak direksiyonun ardında oturanların gücünü arttırır.

JINBA ITTAI: KONSEPTTEN GERÇEKLİĞE

Devam eden araştırmalar, Mazda mühendislerini Jinba Ittai'nin mükemmel uyumuna hayat verecek teknolojilere doğru yönlendiriyor.

JINBA ITTAI: KONSEPTTEN GERÇEKLİĞE

Birlikteliği hissetmek için mükemmel bir dengeye ihtiyaç duyarız. Kumandaların konumu, direksiyonun ağırlığı, şasinin dengesi - hiçbir şey şansa bırakılmaz. Örneğin vites kolunun konumunu değerlendirelim; daha önde veya daha arkada olması, hangi kol kaslarının çalıştırılacağını belirler. Mükemmel sürüş deneyimi yaratmak için bu bileşenlerin tasarımına sayısız saat harcadık. Otomobil ve sürücü arasında mükemmel bağı kurmak için.

TAKAO KIJIMA TAKAO KIJIMA

TAKAO KIJIMA

Eski MX-5 Program Müdürü - MAZDA JAPONYA

"EĞLENCELİ BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ, İSTEDİĞİNİZ GİBİ HAREKET EDEN BİR OTOMOBİLİN VERDİĞİ KEYİFLE ÖLÇÜLÜR."

Önemli başarılar:

Mazda 787B Yol Tutuş ve Denge Geliştirme

3. Nesil RX-7 Program Müdürü

3. Nesil MX-5 Program Müdürü

İNSAN MERKEZLİ FELSEFE

Teknolojiler sürücü odaklı geliştirilmemişse hiçbir zaman tek başına otomobil ve sürücü arasında teklik hissini oluşturmaz. Bu sebeple tüm uzmanlığımızı bu bağlantıyı geliştirecek alanlara yönlendiriyoruz. Bizim için Jinba Ittai, insan odaklı yaklaşımımızla tasarlanan sürüş konumuyla başlar ve otomobilin tüm unsurlarını sürücü odaklı tasarlayarak devam eder. 

DUYGULARI KEŞFEDİN

KODO TASARIMI

Bir otomobil, eklenenler ve çıkarılanlarla iyileştirilir. Güncellenmiş KODO Tasarımının saflığı, otomobilin dinamik görüntüsüne katkıda bulunmayan çizgileri kaldırarak eksiltme yoluyla güzellik yaratır.

Tasarım sanatı

Mazda kullanmak ve Mazda sahibi olmak, otomobil ile aranızda bir makinenin de ötesinde, güçlü bir bağ oluşturur; bunun nedeni, her Mazda aracın el yapımı olmasıdır. Kil modelleyicilerimiz, kili onda bir milimetrelik hassasiyetle, güzel şekilde biçimlendirilmiş, gerçek boyutlu modellere dönüştürmek için sanat ve becerilerini kullanarak otomobillerimize birlikte sürüş sırasında hissedeceğiniz kişiliği ve ruhu katarlar. Hikayeyi takip edin.

DAISUKE UMETSU DAISUKE UMETSU

DAISUKE UMETSU

PERFORMANS GELİŞTİRME MÜHENDİSİ - MAZDA JAPONYA

"SADECE BİR ULAŞIM ŞEKLİ OLMAKTAN ÖTEYE GEÇEN OTOMOBİLLER ÜRETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ."

Önemli başarılar:

İşçilik gelişimi için insan mühendisliği analizi

Yeni FF platformu yerleşimi (temel olarak sürüş konumu)

"Touitsukan" gelişimi (Mazda5'ten tüm yeni otomobillere)

SKYACTIV TEKNOLOJİSİ

Mazda sürüş keyfini olağanüstü çevre ve güvenlik performansıyla birleştiren ileri ve son derece kullanışlı yeniliklerle otomobili daha da geliştiriyor. Düz şanzıman, gövde, şasi ve yüksek hassasiyetli turbo takviyeli dizel motor ile ses düzenleyici, bu geliştirmeleri ispatlar nitelikte. Mazda'nın sürüş dinamikleri ve verimliliği yeni bir seviyeye nasıl taşıdığını keşfedin

HIROTAKA KANAZAWA HIROTAKA KANAZAWA

HIROTAKA KANAZAWA

İdari Müdür - MAZDA JAPONYA

"MÜKEMMEL BİR OTOMOBİL ÜRETMENİN YOLUNUN, SÜRÜCÜYLE OTOMOBİL ARASINDAKİ İLİŞKİYİ ANLAMAKTAN GEÇTİĞİNE İNANIYORUZ."

Önemli başarılar:

Müdür, Avrupa AR&GE Temsilcilik Ofisi

Genel Müdür, Şasi Mühendisliği Departmanı

Genel Müdür, Platform ve Program Yönetimi Birimi

Araç Geliştirmeden Sorumlu İdari Müdür

DRIVE TOGETHER

’Jinba Ittai’nin gücünü bizzat deneyin. Modelleri keşfedin, yerel bayinizi bulun veya bugün bir test sürüşü rezervasyonu yapın.

Kili duyguya dönüştüren eller

İşçilik

Kili duyguya dönüştüren eller

Daha Fazlası

Teknoloji

Ödün vermeyen performans

Daha fazla bilgi
Mazda'nızı tasarlayın

Konfigüratör

Mazda'nızı tasarlayın

Daha fazla bilgi
İçinizdeki sürücüyü uyandırın

Mazda CX-5

İçinizdeki sürücüyü uyandırın

Daha fazla bilgi

Gösterilen model Türkiye'de sunulan araçların teknik özelliklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış donanım ve/veya iç donanım unsurları, ekranda gerçeğinden farklı görünebilir.