İNOVASYON

Karşınızda SKYACTIV-X

 

Mazda'da inovasyon bizim DNA'mızın bir parçası. Ama bu sadece Mazda'ya fayda sağlayan bir özellik değil. Sürüş keyfini en üst düzeye çıkarmak ve siz, otomobil ve yol arasındaki Jinba Ittai bağını güçlendirmek için devrim niteliğinde yeni nesil teknolojiler geliştiriyoruz. SKYACTIV-X, motor boyutu ne olursa olsun üstün çevresel performans ile yüksek güç ve performans sunan, Mazda'ya özgü yeni bir içten yanmalı motordur. En son inovasyonlarımız, insan merkezli araç mimarimiz ile bir araya geldiğinde Jinba Ittai bağını yeni düzeylere çıkarırken gezegenimizi korumaya da yardımcı olur.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

car
car

upquote SKYACTIV-X: performans ve verimliliğin dönüşümü downquote

Kıvılcım Kontrollü Sıkıştırma Ateşlemesi (SPCCI) Mazda, motor pistonlarının çalışma şeklini tümüyle yeniden tasarladı

Mazda'nın SPCCI (Kıvılcım Kontrollü Sıkıştırma Ateşlemesi) teknolojisi sayesinde, SKYACTIV-X dizel motorlarda kullanılan sıkıştırma ateşlemesini kullanan ilk ticari benzinli motor olacak. Yeni sistem, hıza ve hızlanmaya bağlı olarak iki şekilde çalıştığından bu yenilik Mazda'ya özgüdür. Düşük hızlarda motor, hava-yakıt karışımını ateşlemek için buji kullanan benzinli motor gibi çalışır. Bu şekilde, SPCCI, sıkıştırma ateşlemesinin mümkün olduğu aralığın en üst düzeye çıkarılmasına yönelik uzun süredir çözüm bekleyen sorunun üstesinden gelir ve sıkıştırma ateşlemesi ile buji ateşlemesi arasında sorunsuz bir geçiş gerçekleştirir.

SKYACTIV-ARAÇ MİMARİSİ Sizi temel alarak tasarladığımız bir sürüş deneyimi

İnsan merkezli tasarım

İnsan merkezli tasarım ile daha yüksek sürüş keyfi

Jinba Ittai

Geliştirilmiş tasarım ile çok daha etkili bir Jinba Ittai hissi

Daha derin bir bağ

Araba ile aranızda daha derin bir bağ kurun

Mazda’nın SKYACTIV-ARAÇ MİMARİSİ, insan merkezli tasarım felsefesine odaklanılarak geliştirilmiştir. Sonuç olarak sunulan yenilikler yeniden tasarlanmış koltuklar, çok yönlü halka yapılı bir gövde, optimize edilmiş şasi yapısı ve iyileştirilmiş NVH performansını içerir. Yeni araç mimarisi, hassas sürüş ve en üst düzeyde Jinba Ittai hissi sunar.

Otomobil ve sürücünün birlikteliği

Drive Together

Otomobil ve sürücünün birlikteliği

Daha Fazla Bilgi

İşçilik

Kili duyguya dönüştüren eller

Daha Fazla Bilgi
Ödün vermeyen performans

Teknoloji

Ödün vermeyen performans

Daha Fazla Bilgi
Yeni nesil tasarım

Mazda Vision Coupe

Yeni nesil tasarım

Daha Fazla Bilgi