takeri

Mazda Hazumi: Konsept Otomobil

 

HAZUMI – Mazda'nın B segmenti için en son konsept otomobili – farklı boyutlardaki farklı araçlara uygulanan KODO tasarım dilinin geniş potansiyelinin yeni bir örneği. HAZUMI, “sıçramak” veya “zıplamak” anlamına gelen Japonca bir kelime; küçük ama enerji dolu ve güçlü bir hayvan imgesi oluşturmak amacıyla seçildi. Mazda HAZUMI’de, KODO – Hareketin Ruhu temasının özü, hiçbir etki kaybı olmaksızın, kompakt bir gövdeye uygulandı. 

 

Mazda HAZUMI, B segmenti araçlarla ilgili geleneksel yargılara boyun eğmeden ve Mazda’nın araç mühendisliğine dair dört temel alanından tavizde bulunmadan, bütünüyle Mazda’nın SKYACTIV Teknolojisi ile donatılmış yeni nesil B segmenti aracı için ipuçları veriyor. 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan HAZUMI, Mazda’nın yeni geliştirilmiş 1,5 litre SKYACTIV-D temiz ve güçlü dizel motorunu, MZD Connect ve Mazda’nın çığır açan i-ACTIVSENSE güvenlik özelliklerini bir araya getiriyor.

Mazda Hazumi


Mazda HAZUMI, Mazda’nın yeni nesil modellerde odaklandığı dört bileşeni bir araya getiriyor: KODO — Hareketin Ruhu tasarımı, SKYACTIV Teknolojisi, Mazda Proaktif Güvenlik, MZD Connect adı verilen yeni araç içi bağlantı sistemi.

Gösterilen model, konsept bir otomobildir ve satılık değildir