tüm metin

Mazda VISION COUPE

 

Mazda VISION COUPE, yeni nesil tasarım ve şık, zarif tarzı ile ödüllü KODO Tasarımı felsefemize dayalı olarak gelecekte geliştireceğimiz Mazda modellerimizin potansiyelini ve yönünü belirleyecek olan konsept otomobilimizdir. 

 

Mazda R360 Coupe ve Luce Rotary Coupe'nin harika oranları ve mirasının yanı sıra RX-VISION'ın çekiciliğinden ilham alınarak tasarlanan bu otomobilde tasarımcılarımız, klasik iki kişilik otomobili akışkan hatlar ve arkaya dayalı kabin ile yeniden oluşturdu. Mazda VISION COUPE spor silüeti, zarafeti ve benzersiz şıklığı ile heyecan verici, yüksek performanslı bir sürüş deneyimi vaat ediyor. 

 

İç donanım da en az bu kadar özeldir. Mimaride kullanılan ma adı verilen Japon konsepti ile sürücü kontrolleri, kapılar ve orta konsol arasındaki mekansal uyuma odaklanıldı. İç donanım yalnızca ferah bir hava vermekle kalmaz, aynı zamanda zarif bir akışkanlık içerisindedir. Otomobil ve sürücü arasında güçlü bir Jinba Ittai bağı kurmak için kontrollerle etkileşim oldukça sezgisel bir şekilde gerçekleştirilir. Bilgilerin ekrana getirilmesi için sürücünün konsola dokunması yeterli olacaktır. 

 

Tokyo Otomobil Fuarı'nda tanıtılan, sade olduğu kadar çarpıcı, güçlü ve çekici bir tasarıma sahip VISION COUPE, KODO Tasarımı ile hareketin bugüne kadarki en derin ifadesini sunuyor. 

 

Mazda VISION COUPE 33. Uluslararası Otomobil Festivali’nde “Yılın En Güzel Konsept Otomobili” ödülünü kazandı. İsminden de anlayabileceğiniz üzere VISION COUPE, tıpkı RX-VISION gibi, Mazda’nın yeni nesil tasarım vizyonunun vücut bulmuş hali. Dört kapılı aracın oranları ve klasik coupe tasarımının karakteristik özelliği olan kabinin geriye doğru konumlandırılmasının yanı sıra yüksek performanslı bir spor otomobilin güçlü ileri momentumunu yansıtıyor.


Gösterilen model konsept otomobildir ve satışta değildir