MX-5 Spyder ve MX-5 Speedster konseptleri Mazda’nın hafif, sürüş keyfi veren felsefesini tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Geçmişten ilham alan ve yenilikçi tasarımdan yararlanan, bu nefes kesici spor otomobillerde KODO-Hareketin Ruhu yer alıyor ve açık havada sürüş keyfini öne çıkarıyor. 

 

Las Vegas’taki SEMA 2015 Show’da görücüye çıkan her iki model de stil, konfor ve ince zevki gözler önüne seriyor. Vintage klasiklerin tasarımından ilham alan MX-5 Spyder’da bikini top ve ızgara girişi bulunurken, MX-5 Speedster süper hafif gövdesiyle aracı roadster dönemi özüne döndüren özelliklere sahip. 

 

Her iki modelin çok sayıda özelliği baş döndürücü nitelikte. Spyder’ın 10 kollu Yokohama ADVAN Racing RS II 17 inç jantları ve Spinneybeck “PRIMA” doğal derili şık vintage tasarımlı iç mekanı dikkat çekiyor. Speedster de tasarım ustalığı, özel 16 inç RAYS Extreme Gram Lights jantlar ve nefes kesici Mavi Eter rengi kaplamasıyla kendini gösteriyor.

 

Her iki konsept de, geçmişin ve geleceğin spor otomobil uyumunda birlikte yaşayabileceğini kanıtlayan SKYACTIV Teknolojisi ile tamamlanıyor.