GÜVENLİK

Sizi güvende tutarak sürüşün keyfini çıkarmanızı sağlar

 

Akıllı i-ACTIVSENSE güvenlik teknolojilerimiz, sürüş sırasında kendinizi tamamen güvende hissetmeniz için tasarlanmıştır. Sürücünün olası tehlikelerden haberdar olmasına, mümkün olan durumlarda çarpışmaları önlemesine ve kaçınılmaz durumlarda kazaların şiddetini azaltmasına yardımcı olan bu sistem, Mazda'nın, sürücü ve otomobili Jinba ittai felsefemizle bağlamanın bir diğer yöntemidir.

car
car

upquote Çepeçevre koruma güven verir ve rahatlatıcı, keyifli bir sürüş sunar downquote

MAZDA RADAR HIZ KONTROL SİSTEMİ Öndeki otomobille güvenli mesafeyi otomatik olarak koruyun

Bizim için önemli olan koşullar ne olursa olsun mümkün olan en iyi sürüş deneyiminden keyif almanızı sağlamaktır. Siz otomobilinizi kullanırken Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi sürekli olarak siz ve önünüzdeki aracın arasındaki mesafeyi ölçer ve sizi sabit güvenli mesafede tutar. Uzun yolculuklar ve otoyollar için idealdir. Yolculuklarınızı daha keyifli ve rahatlatıcı hale getirir.

TRAFİK İŞARETİ ALGILAMA Kaçırmış olsanız bile önemli uyarı işaretlerini görün

En yeni Trafik İşareti Algılama sistemimiz bilgiyi doğrudan ön cama yansıtır; böylelikle gözden kaçırmış olsanız bile önemli yol işaretlerinden her zaman haberiniz olur. Bu bilgi her zaman gözünüzün önünde olduğundan dikkatinizi yoldan ayırmanıza ve etrafınızda olup biteni anlamaya çalışmanıza gerek yoktur. Yolculuğun keyfini çıkarmanızı sağlar.

ŞERİT TAKİP DESTEĞİ VE ŞERİT DEĞİŞTİRME UYARI SİSTEMİ Sizi doğru şeritte tutar

Güvenlik yenilikleri siz ve yolcularınız için sürüş deneyimini iyileştirmelidir. Şerit Değiştirme Uyarı Sistemimiz yoldaki işaretleri algılar ve istem dışı şeridinizden ayrıldığınızı fark ettiğinde sizi hafif bir titreşimle uyarır. Şerit Takip Desteği gerektiğinde sizi güvenli şekilde şeridin ortasına doğru yönlendirmek üzere direksiyona müdahale eder. Uzun, düz yollarda ve otoyollarda otomobil kullanırken yararlıdır ve önünüzdeki yola odaklanmanıza yardımcı olur. Şerit değiştirmek üzere sinyal verdiğinizde veya hızlandığınızda, yaptığınız manevra kasti olduğundan alarm kapalı kalır.

KÖR NOKTA İZLEME SİSTEMİ Gözden kaçırabileceklerinizi takip eder

Otomobil kullanmak stresli bir deneyim olmamalıdır. Aynalarınız size her açıyı sunamasa da Mazda'nıza bunun için güvenebilirsiniz. Şerit değiştirmeyi düşündüğünüzde, Kör Nokta İzleme Sistemi göremediğiniz alanları görmek üzere radarlardan yararlanarak kör noktanıza denk gelen, arkadan yaklaşan otomobiller konusunda sizi uyarır. Sistem size doğru yaklaşan bir otomobil olduğunu algıladığında şerit değiştirmek için sinyal verirseniz bir sesli alarm duyulur ve kapı aynasında yanıp sönen bir uyarı görüntülenir. Bu ilave güvenlik özelliği sayesinde daha rahat bir yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.

AKILLI ŞEHİR İÇİ FREN DESTEĞİ Sizden daha hızlı durması gerektiğini algılar

Yoldaki tüm tehlikelere karşı daha hızlı tepki vermenize yardımcı olmaya inanıyoruz. Akıllı Şehir İçi Fren Desteği sistemimiz önünüzdeki engel ve sizin aranızdaki hızı ve yaklaşma mesafesini sürekli olarak izlemek için sensörlerden yararlanır. Çok yaklaşırsanız veya bir çarpışma riski varsa daha hızlı durabilmeniz için frenler önceden hazırlanır. Acil bir durumda frenler gerekirse otomatik olarak devreye girer. Sistem, otomobilleri tanımanın yanı sıra yayaları ve trafik işaretlerini de algılar. Hız limitini aşmanız durumunda uyarı verir. Daha akıllı ve daha hızlı düşünerek daha güvenli bir sürüş sağlar.

ARKA TRAFİK UYARISI Arka ve yan bölgeleri izler

Teknoloji sayesinde etrafımızda neler olup bittiğinden daha fazla haberimiz oluyor. Sensörlerimiz yalnızca önünüzde ve arkanızda neler olduğunu izlemez. Geri manevra yaparken her şeyi göremeyeceğiniz için Arka Trafik Uyarısı kapı aynasında yanıp sönen işaretler ve bir uyarı sinyali aracılığıyla iki yandan yaklaşan hareketli nesnelere karşı sizi uyarır. Bir park yerinden çıkmak için manevra yaparken veya bir tali yoldan ana yola çıkarken oldukça yararlıdır. Sistem, yayaları ve bisiklet sürenleri de algılayarak hem sizi, hem de onları güvende tutar.

ADAPTİF LED ÖN FARLAR Daha ileriyi aydınlatır

Önünüzdeki yolu net bir biçimde görmek güvenliği artırmanın yanında sürüş deneyimini de zenginleştirir. En yeni Adaptif LED Ön Farlarımız 12 ayrı LED öğe kullanır ve yoldaki diğer sürücülerin gözünü kamaştırmamak amacıyla, karşıdan gelen trafik veya bir otomobil olduğunda otomatik olarak kısılır. Yalnızca sürücünün görüş alanındaki ışıklar kapatılır, böylece tüm huzmenin karartılması durumuna kıyasla yolu daha iyi görebilirsiniz. Otoyollarda yapılan yolculuklarda ışıklar yolun daha ileri kısmını aydınlatmak üzere otomatik olarak yükseltilir. LED dizisindeki gelişmeler yayaların daha hızlı tespit edilmesine yardımcı olur ve virajları dönerken görüşü artırarak, geceleri yapılan yolculukları daha güvenli ve daha az yorucu kılar.

DRIVE TOGETHER

’Jinba Ittai’nin gücünü bizzat deneyin. Modelleri keşfedin, yerel bayinizi bulun veya bugün bir test sürüşü rezervasyonu yapın.

Otomobil ve sürücünün birlikteliği

Drive Together

Otomobil ve sürücünün birlikteliği

Daha fazla bilgi

Tasarım

Saf sürüş keyfi

Daha fazla bilgi
Mazda6'da çepeçevre koruma özellikleriyle sürüşün keyfini çıkarın

Neyin kolaylıkla gözden kaçırılabileceğini görün

Mazda6'da çepeçevre koruma özellikleriyle sürüşün keyfini çıkarın

Daha fazlası
İçinizdeki sürücüyü uyandırın

Mazda CX-5

İçinizdeki sürücüyü uyandırın

Daha fazla bilgi

Gösterilen model Türkiye'de sunulan otomobillerin teknik özelliklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış donanım ve/veya iç donanım unsurları, ekranda gerçeğinden farklı görünebilir.