“mazda cx-5 2015” mazda cx-5 “mazda cx-5 ön” mazda cx-5 skyactiv teknolojisi “mazda cx-5 kırmızı”

Yakıt tasarrufu sağlarken keyifli bir sürüş deneyimi yaşatan otomobil

 

Mazda CX-5, sürüş deneyiminizden ödün vermeden olağanüstü bir çevre performansı sunar. Aracı daha hafif, yine de fark edilir şekilde güçlü hale getirmek için SKYACTIV Teknolojisi ve yeni malzemelerden yararlanarak son derece verimli, aerodinamik bir otomobil yarattık.

 

i-stop sayesinde trafikte rölantide giderken yakıt tasarrufu sağlarsınız. CX-5'in mükemmel yakıt ekonomisi ve üstün CO2 emisyonları sağlaması hiç de şaşırtıcı değildir. Tüm motorlarımız Euro 6 emisyon standartlarını da rahatlıkla karşılar.

144-155 g/km¹

CO2 emisyonları

5,5-6,6 l/100 km

Ortalama Yakıt Tüketimi

SKYACTIV güç aktarım organları Yakıt verimliliği sağlayan performansın arkasındaki itici güç

“skyactiv motor” şanzıman “mazda cx-5 skyactiv teknolojisi” skyactiv teknolojisi

Bu verimli otomobil performansına yön veren SKYACTIV motoru ve şanzımanı.

SKYACTIV güç aktarım organları, motor ve şanzıman seçeneklerimizin birleşiminden oluşur. Bu yapılar birbirini tamamlayıcı şekilde tasarlanmaları sayesinde daha yüksek performans ve daha iyi yakıt tasarrufu sağlayan verimli bir otomobil yaratır.

 

Böylelikle motorlarımız, özellikle SUV segmentindeki diğer araçlara göre olağanüstü bir çevre performansına sahip olur. SKYACTIV-D dizel motorumuz, turboşarjlı olmasına rağmen 5,5 l/100 km'lik bir yakıt tüketimi sunar. SKYACTIV-G benzinli motorumuz ise 6,6 l/100km düzeyine ulaşır.

i-stop teknolojisi Yakıt tüketimi ve maliyetlerinden tasarruf edin

“i-stop” mazda cx-5 i-stop

i-stop teknolojimiz yakıt ekonominizi geliştirir ve giderlerinizi azaltır.

i-stop trafikte rölantide giderken motorunuzu kapatarak otomobilinizin yakıt verimliliğini artırır. Bunu pek fark etmeyeceksiniz, çünkü i-stop motorunuzu çoğu start-stop sisteminden daha çabuk ve yumuşak çalıştırır. Böylelikle motorunuz ihtiyacınız olduğu anda hazırdır.

Birçok teknoloji ödülü kazanan bu sistem, dünyada tekrar başlatmak için yanma enerjisi kullanan tek start-stop sistemidir. Üstelik diğer birçok kompakt SUV'nin aksine, i-stop sistemimiz standart olarak sunulur.

Özellikler Yüzeyin altındaki detayları keşfedin

Gösterilen araçlar Türkiye'de bulunan modellerle aynı donanım özelliklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış ve/veya iç parçalar ekran üzerinde gerçeğinden farklı görünebilir. ¹Mazda CX-5 2.0 160PS benzinli ve 2.2 175PS dizel (4WD 6 ileri otomatik vites)