“mazda cx-5 iç ortam” mazda cx-5 direksiyon “mazda cx-5 mzd connect” mzd connect

Her şeyin konforunuz düşünülerek tasarlandığı yer

 

Mazda CX-5 araç içi teknolojik bağlantı özellikleri, sürücünün otomobille bir olduğunu hissetmesini sağlayacak şekilde tasarlandı. Mobil bağlantı sistemimiz MZD Connect ve Elektrikli El Freni (EPB) gibi donanımlar ekleyerek sürücü alanına daha fazla işlevsellik ve konfor kattık. Surround ses sunan Bose® ses sistemiyle her sürüş daha da eğlenceli olacak.

 

Ek malzemeler ve tasarım elemanları, iç ortama incelikli bir kalite ve işçilik hissi verir. Kabin, konfor ve pratikliği akıllı depolama seçenekleri ve daha fazla alanla bir araya getirir. Mazda CX-5 ile her şeyin sizin konforunuz için ve otomobille uyum duygusu yaratacak şekilde tasarlandığını hissedersiniz.

144-155 g/km¹

CO2 emisyonları

5,5-6,6 l/100 km

Ortalama Yakıt Tüketimi

MZD Connect Parmak ucuyla ve sesle kontrol şimdi sizlerle

Tüm bilgiler göz hizasındaki 7" renkli dokunmatik ekranda gösterilir

MZD Connect ile uyumlu bir akıllı telefon kullanarak yeni nesil araç içi bağlantı deneyimini yaşayın. Kısa mesajlarınızın yüksek sesle okunmasını sağlayın ve Facebook veya Twitter'daki en son güncellemeleri güvenle kontrol edin. Gözlerinizi yoldan ayırmak zorunda kalmadan cep telefonunuzdan MP3'ler çalın veya en sevdiğiniz çevrim içi radyo istasyonlarını dinleyin.

 

Bilgiler 7" renkli dokunmatik ekranda göz hizasında gösterilir ve sezgisel HMI kumandasını kullanarak her şeyi kontrol edebilirsiniz. Her ikisi de MZD Connect'in hiç zahmetsiz kullanılmasını sağlayarak sürüşe odaklanmanıza yardımcı olur.

Elektrikli El Freni (EPB) Tek ihtiyacınız olan yalnızca bir düğme

Düğme, orta konsolda, sürücünün rahatlıkla erişebileceği bir konuma yerleştirilmiştir.

Mazda’nın ilk düğmeyle etkinleştirilen elektrikli park freni, CX-5'te el freni kolunun yerini alır. Orta konsola monte edilmiş olan EPB, el frenini devreye almanızı ve devreden çıkarmanızı kolaylaştırır.

 

EPB, çalışma hatalarını önleyecek şekilde tasarlanmıştır ve yalnızca motor çalışırken ve sürücü fren pedalına basarken çalışır. Sistem freni yalnızca motor çalışırken ve sürücü fren pedalına bastığında serbest bıraktığı için, kullanışlı olduğu kadar güvenlidir. 

Odaklanın Daha yakından bakın

Videomuzu izleyin ve dahiyane Karakuri koltuklarını kullanmanın ne kadar kolay olduğunu görün.

Karakuri koltuk sistemi

İhtiyaçlarınız doğrultusunda esnetilebilen otomobil iç ortamı


Dünyada otomobilleri Karakuri ('ustalık' veya 'mekanizma') koltukları ile donatan ilk biz olduk. Tek tuşla bagaj alanındaki uzaktan kumanda kolundan veya koltuk üstü düğmelerinden 40:20:40 bölünmüş koltuk sistemini çalıştırmak kolaydır. Orta bölümü beşinci bir koltuk olarak, bardak tutucuları bulunan orta kolçak olarak veya uzun eşyaları taşıyabilmeniz için düz katlanmış olarak kullanabilirsiniz. Düz katlandığı zaman koltuk, bagaj alanı tabanı ile aynı seviyededir. Bu segmentte bir başka ilk olarak, daha kolay ve uygun yükleme için bagaj kapağı, yenilikçi Karakuri yük bölmesi kapağımız ile birlikte kalkar ve iner.

Hacme mi ihtiyacınız var? Hacme mi ihtiyacınız var?

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Özellikler Yüzeyin altındaki detayları keşfedin

Gösterilen araçlar Türkiye'de bulunan modellerle aynı donanım özelliklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış ve/veya iç parçalar ekran üzerinde gerçeğinden farklı görünebilir. ¹Mazda CX-5 2.0 160PS benzinli ve 2.2 175PS dizel (4WD 6 ileri otomatik vites)