MX-5 RF

Alevli, karşı konulamaz stil

 

MX-5 RF, ödüllü KODO - Hareketin Ruhu tasarım anlayışımızı kusursuz bir şekilde yansıtır. Etkileyici fastback çizgileri ile mükemmel bir orantıya sahip bu iki kişilik spor otomobil, gören herkese keyif verir. Her etkileyici kıvrım ve akışkan hat, inanılması zor bir zenginlik ve derinlik sunan yeni Kristal Ateş Kırmızısı gövde rengimiz ile canlı bir şekilde vurgulanır. 


Zarif tavan tasarımı sayesinde, yeni açık hava hissinin tadını çıkarırken aynı zamanda üstün kabinin sunduğu konfor sayesinde kabin içinde kendinizi güvende ve emniyette hissedeceksiniz. Kapıları çevreleyen ve gövde rengiyle birlikte dış kısımdan içeriye uzanan gövde panellerine sahip iç tasarımı, otomobille tam bir teklik hissi anlamına gelen Jinba Ittai bağını oluşturur.

 

En sportif şekliyle KODO – Hareketin Ruhu tasarımı

TAKUMI-NURI boya teknolojisi

Yeni üstün metalik renk - Çelik Grisi

Aerodinamik, göz yaşı şeklinde kabin tasarımı

 


234.950 TL'den başlayan fiyatlar
  • Zarif, Akıcı Çizgiler

   Zarif, Akıcı Çizgiler

   MX-5 RF tavanın zarif tasarımı, arka kısma doğru hafifçe eğimli yan kısımlara sahip olup aynı zamanda sürücünün çevresinde göz yaşı şeklinde mükemmel bir kabin yaratmak amacıyla yan kısımlara düzgün bir şekilde girer. Bu akıcı tavan hattı, ön alt çıkıntıdan başlayarak motor kapağı üzerinden geçer, bagaja kadar uzanan düz bir gövde çizgisi ile birleşerek bakışları üzerinize çekecek zarif bir fastback silueti yaratır. 

   Zarif, Akıcı Çizgiler

  • Lüks iç donanım detayları

   Lüks iç donanım detayları

   MX-5 RF'nin sürücü konforuna odaklanan, en yeni, yükseltilmiş kokpit tasarımı, tüm önemli kontrolleri mükemmel bir simetri içerisinde sunar ve çok daha zarif bir görünüme sahiptir. Yumuşak malzemelerden üretilmiş, yüksek kaliteli ısıtmalı deri koltuklar, iç donanım stilinin dinlendirici ve sofistike ambiyansını güçlendirir. 

   Lüks iç donanım detayları

  • Birinci sınıf açılır kapanır tavan

   Birinci sınıf açılır kapanır tavan

   MX-5 RF'nin titiz bir şekilde planlanmış ve etkileyici tasarıma sahip açılır kapanır tavanı yalnızca 13 saniye içinde katlanıp kaldırılır. Baş üstü tavan panelleri ve arka pencere camı kolayca ve sorunsuz bir şekilde görüş alanından çıkarak tavan aşağıdayken arka tavanı yerine oturtur. Bu gerçekten benzersiz yeni tasarım, RF'in tüm rakiplerinden farklıdır.

   Birinci sınıf açılır kapanır tavan

  • Taviz vermeyen bagaj hacmi

   Taviz vermeyen bagaj alanı

   Tasarımcılarımız, MX-5 RF'nin kompakt ve etkili bir şekilde yerine oturan açılır kapanır tavanını yaratırken kullanışlılığından ödün vermedi. Güzel bir profile ve zarif bir tasarıma sahip olan bagaj, soft-top modelle aynı kapasiteyi sunar. Bagaj, iki adet standart kabin boy valizi rahatlıkla alabilir. Stil ve işlevin mükemmel bir ifadesi.

   Taviz vermeyen bagaj alanı

  • Yeni, canlı ve zengin gövde rengi

   Yeni, canlı ve zengin gövde rengi

   Kristal Ateş Kırmızısı, Mazda'nın ikonik Ateş Kırmızısı gövde renginin gelişmiş ve daha sofistike bir sürümüdür. KODO: Hareketin Ruhu tasarım anlayışımızı mükemmel şekilde yansıtan Kristal Ateş Kırmızısı, MX5 RF'nin akışkan hatlarını ve etkili kıvrımlarını canlı bir enerji katarak vurgular.

    

   Mazda’nın TAKUMI-NURI boya teknolojisi ile bu renge Ateş Kırmızısından %20 daha fazla renk doygunluğu ve %50 daha fazla derinlik kazandırıldı. 

   Yeni, canlı ve zengin gövde rengi

  • Jinba Ittai teklik hissi

   Jinba Ittai teklik hissi

   MX-5 RF, mükemmel bir uyum içinde dışarıyı içeriye ve içeriyi dışarıya taşır. İç donanım ve dış donanım arasındaki sınırları belirsizleştirilerek, sürücü ve otomobil arasında teklik hissi anlamına gelen muhteşem Jinba Ittai bağı elde edildi. Gövde panelinin nefes kesici çizgileri, temiz hava akışı gibi kusursuz ve sürekli bir şekilde kabinin iç kısmına doğru uzanır.  

   Jinba Ittai teklik hissi

  • Direksiyon tasarımı

   Direksiyon tasarımı

   Bir yandan elleriniz kırmızı dikiş detayına ve şık parlak krom kaplamaya sahip üstün deri direksiyonu çevrelerken diğer yandan pratik direksiyon ses kontrollerini kullanarak müziğinizi kontrol edebilirsiniz. Ergonomik şekil, ellerinizin oturmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış olup virajlı yollarda hızlı ve kolay kontrol sunar.  

   Direksiyon tasarımı

  Gösterilen model Türkiye'de sunulan modellerle aynı özellikleri taşımayabilir. Renkler ve bazı dış donanım ve/veya iç donanım özellikleri, ekranda gerçeğinden farklı görünebilir.