Yolda maksimum keyif için olağanüstü sürüş dinamikleri  

 

MX-5 RF, kendine özgü bir kişiliğe sahiptir. SKYACTIV Teknolojisi iletasarlanan ve hafif, alçak bir şasiye sahip olan model, yapısına uygun olarak gerçek bir spor otomobil gibi tutuş sunmanın yanı sıra tüm sürüş koşullarında keyifli bir deneyim sunarken Adaptif LED Ön Farlar (ALH) *içeren gelişmiş güvenlik özellikleriyle en üst düzeyde güven sağlar.  

 

SKYACTIV Teknolojisiyle hafif, dinamik tutuş:

SKYACTIV-G 1.5 ve 2.0 litre benzinli motorlar

Altı ileri vitesli otomatik veya SKYACTIV-MT şanzıman

SKYACTIV- GÖVDE ve ŞASİ

i-stop ve i-ELOOP*

* yalnızca 2.0L motorda

 

Gelişmiş güvenlik ve konfor sağlayan i‑ACTIVSENSE teknolojileri:

Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi (LDWS)

Adaptif Ön Far Sistemi (AFLS)

Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM)

Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC)

 

TASARIM SAYFASI

234.950 TL'den başlayan fiyatlar
  • mx-5-rf-2

   SKYACTIV-GÖVDE ve SKYACTIV-ŞASİ

   SKYACTIV-GÖVDE ve SKYACTIV-ŞASİ, alüminyum ve çok yüksek gerilme mukavemetine sahip çelik gibi hafif malzemeler kullanılarak tasarlandı. Daha fazla konfor sağlamak amacıyla tasarlanan bu yapılar, her türlü zeminde çevik bir sürüş ve virajı kucaklayan bir denge sunar. 

   SKYACTIV-GÖVDE ve SKYACTIV-ŞASİ

  • mx-5-rf-3

   SKYACTIV Güç Aktarım Organları

   MX-5 RF'nin saf sürüş keyfi, altı ileri vitesli SKYACTIV-MT manuel şanzıman veya MX-5 RF'de özel olarak bulunan altı ileri vitesli otomatik şanzıman* ile eşleştirilmiş SKYACTIV-G 1.5 ve SKYACTIV-G 2.0 olmak üzere iki etkileyici benzinli motor seçeneği ile sağlanır. Her iki Güç Aktarım Organı seçeneği de anında tepki, akıcı ve kontrollü güç ve sürüş heyecanına eşlik eden ve bu heyecanı arttıran düşük, baskın motor sesi sunar.

   *yalnızca 2.0 Litre motorda.

   SKYACTIV Güç Aktarım Organları

  • mx-5-rf-1

   i-ACTIVSENSE

   Mazda güvenliği ciddiye alır. İnsan merkezli bir yaklaşımla, yol üzerinde güvenliğinizi her zaman sağlamak için bir dizi gelişmiş güvenlik teknolojisi geliştirdik. Proaktif özellik yelpazemiz, olası tehlikeleri fark etmenize ve önlemenize yardımcı olur ve mümkün olan durumlarda çarpışmaları engellemeyi ve azaltmayı amaçlar.

   i-ACTIVSENSE

  • mx-5-rf-4

   Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC)

   MX-5 RF'in trafik koşullarına bağlı olarak uzun ve kısa huzme arasında otomatik geçiş yapan akıllı far sistemi, yoldaki diğer sürücülerin görüşünü engellemeden her zaman optimum görüş sunar.

   Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC)

  • mx-5-rf-3

   Elektronik Güç Destekli Direksiyon (EPAS)

   Süspansiyon ve Elektronik Güç Destekli Direksiyon (EPAS) sistemi, bir yandan canlı, çevik bir sürüş performansı sunarken diğer yandan rahat ve konforlu bir yolculuk sağlamak amacıyla MX-5 RF için özel olarak ayarlanmıştır. 

   Elektronik Güç Destekli Direksiyon (EPAS)

  • Kör Nokta İzleme (BSM) Sistemi

   Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM)

   Kör Nokta İzleme sistemi, şerit değiştirme sırasında kör noktaları tarar ve yan şeritte 45 metrelik mesafede yaklaşan bir araç olması halinde sizi uyarır. Söz konusu yöne dönmeden önce sinyal verirseniz, uyarı lambası yanar ve uyarı sesi duyulur.

   Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM)

  • Arka Trafik Uyarısı (RCTA)

   Arka Trafik Uyarısı (RCTA)

   Geri manevralar için tasarlanan RCTA, otomobilin arka kısmının her iki tarafından yaklaşan bir araç ya da engel olması halinde sizi uyarır. Bu alan boşaldığında uyarı durur.

   Arka Trafik Uyarısı (RCTA)

  • MZD Connect

   MZD Connect

   Mazda'nın en yeni sezgisel bilgi-eğlence sistemi tasarımı, minimum efor ile sizi dış dünyaya bağlayarak önünüzdeki yolun sürprizlerine odaklanmanızı sağlar.  

   MZD Connect

  Gösterilen model, Türkiye'de sunulan modellerle aynı özellikleri taşımayabilir. Renkler ve bazı dış donanım ve/veya iç donanım özellikleri, ekranda gerçeğinden farklı görünebilir.