En çok satan ikonik roadster - saf bir sürüş keyfi için tasarlandı

 

Sportif Mazda MX-5, siz daha sürücü koltuğuna oturmadan nefesinizi kesecek; artık yeni ve canlı gövde rengi Kristal Ateş Kırmızısı olarak sunulan MX-5'in büyüleyici KODO – Hareketin Ruhu tasarımının güzelliği ve kalitesi herkesi etkileyecek. MX-5'in içine oturduğunuzda ve heyecan verici potansiyeli tecrübe ettiğinizde kusursuz sürüş keyfinin tadını çıkarabileceksiniz.

 

Ödüllü SKYACTIV Teknolojimiz ve ‘gram stratejimiz’, siz ve Mazda MX5 arasında Jinba Ittai tekik hissini oluşturarak, bu kompakt ve hafif spor otomobilin heyecan verici bir sürüş hissi sunmasını sağlar. Ve bu da, dahili yenilikçi MZD Connect Bilgi-Eğlence sistemi vücudunuzun bir uzantısı gibi görev yapan  i-ACTIVSENSE güvenlik özellikleri ile geliştirilmiştir. 

 

Saf sürüş keyfi için iki kişilik araç

Benzersiz hafif SKYACTIV gövde

Dünyanın en çok satan roadsteri

Özel Mazda Jinba-Ittai – sürücü ile otomobilin birliği 

Maksimum hız: 204*- 214** km/saat

Hızlanma: 8,3* - 7,3** saniyede 0-100 km/s

Yakıt ekonomisi: 6,0* - 6,6** l/100 km

CO2 emisyonları: 139* - 154** g/km

 

*SKYACTIV-G 1.5L motor ile.

**SKYACTIV-G 2.0 L motor ile.

178.378 TL'den başlayan fiyatlar

Ödüller Yenilikçi tasarıma ödüllü takdir

Yeni Mazda MX-5 gitgide zenginleşen ödül koleksiyonuna yüksek prestijli bir ödülü daha ekledi: 2016 What Car? En İyi Convertible Ödülü. İkonik orijinal versiyonundan beri en hafif MX-5 olan Yeni Mazda MX-5 şimdi daha kısa, daha alçak ve daha geniş. En kısa ön ve arka çıkıntıları, en alçakta konumlanmış ağırlık merkezi, dinamik oranları ve Mazda’nın KODO: Haraketin Ruhu stili ile Yeni Mazda MX-5 modern bir şekilde sürüş keyfine odaklanıyor.

 

Yeni Mazda MX-5 Japonya Yılın Otomobili 2015-2016 ödülünü kazandı. Böylece Mazda’nın iki kişilik ikonik modeli kendi ülkesinin bu en prestijli otomobil ödülünü, bir önceki nesliyle 2005-06’da aldıktan sonra, ikinci kez kazanmış oldu. Yeni MX-5 aynı zamanda, 2012-13’te Mazda CX-5 ve 2014-15’te Mazda2’nin kazandığı ödüllerle birlikte dört yıl içinde, Mazda’nın büyük takdir toplayan yeni nesil ürün gamından bu ödülü kazanan üçüncü Mazda modeli oldu.

Dördüncü nesil ikonik MX-5, çığır açan üstün tasarımları için bu yıl yapılan başvuruların yalnızca %1,6'sına verilen ve yarışmanın en prestijli ödülü olan "Red Dot: En İyinin En İyisi" ödülünü kazandı. KODO çizgileri ve formları, Mazda araçlarının enerjisini ve atletik “hareketli” doğasını yansıtıyor.

Özellikler Bu otomobili özel kılan özellikleri keşfedin

Renkler Renk seçeneklerine her açıdan bakın

Galeri İnce ayrıntıları her perspektiften keşfedin

car
car

upquote Mazda'yı sürerken asla yalnız değilsiniz. Otomobil ve sürücü mükemmel uyum içinde. downquote

Yardımcı olabilir miyiz?

Yardımcı olabilir miyiz?

Yeni Mazda MX-5 hakkında bilgi almaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Kendiniz denemek ister misiniz?