İkonik, en çok satan roadster – saf sürüş keyfi için tasarlandı

 

Ultra sportif yeni Mazda MX-5'in büyüleyici görünümü ve mükemmel hatları devrim yaratan KODO – Hareketin Ruhu tasarımını göz zevkine özellikle hitap eden bir hale getiriyor. Bu iki koltuklu otomobilde oturup rüzgarı hissettiğinizde MX-5'in saf sürüş keyfi için tasarlandığını anlayacaksınız.

Ödüllü SKYACTIV Teknolojimiz ve "gram stratejimiz", bu kompakt, hafif spor otomobilin nefes kesici bir sürüş hissi sunmasını sağlıyor ve MX-5 ile aranızda derin Jinba-Ittai bağı oluşturuyor. Bu his yenilikçi dahili MZD Connect Bilgi-Eğlence sistemi ve vücudunuzun bir uzantısı gibi çalışan i-ACTIVSENSE güvenlik özellikleriyle geliştiriliyor.

 

Saf sürüş keyfi için iki kişilik araç

Benzersiz hafif SKYACTIV gövde

Dünyanın en çok satan roadsteri

Özel Mazda Jinba-Ittai – sürücü ile otomobilin birliği 

Maksimum hız: 204*- 214** km/saat

Hızlanma: 8,3* - 7,3** saniyede 0-100 km/s

Yakıt ekonomisi: 6,0* - 6,6** l/100 km

CO2 emisyonları: 139* - 154** g/km

 

*SKYACTIV-G 1.5L motor ile.

**SKYACTIV-G 2.0 L motor ile.

127.250 TL'den başlayan fiyatlar

Ödüller Yenilikçi tasarıma ödüllü takdir

Yeni Mazda MX-5 gitgide zenginleşen ödül koleksiyonuna yüksek prestijli bir ödülü daha ekledi: 2016 What Car? En İyi Convertible Ödülü. İkonik orijinal versiyonundan beri en hafif MX-5 olan Yeni Mazda MX-5 şimdi daha kısa, daha alçak ve daha geniş. En kısa ön ve arka çıkıntıları, en alçakta konumlanmış ağırlık merkezi, dinamik oranları ve Mazda’nın KODO: Haraketin Ruhu stili ile Yeni Mazda MX-5 modern bir şekilde sürüş keyfine odaklanıyor.

 

Yeni Mazda MX-5 Japonya Yılın Otomobili 2015-2016 ödülünü kazandı. Böylece Mazda’nın iki kişilik ikonik modeli kendi ülkesinin bu en prestijli otomobil ödülünü, bir önceki nesliyle 2005-06’da aldıktan sonra, ikinci kez kazanmış oldu. Yeni MX-5 aynı zamanda, 2012-13’te Mazda CX-5 ve 2014-15’te Mazda2’nin kazandığı ödüllerle birlikte dört yıl içinde, Mazda’nın büyük takdir toplayan yeni nesil ürün gamından bu ödülü kazanan üçüncü Mazda modeli oldu.

Dördüncü nesil ikonik MX-5, çığır açan üstün tasarımları için bu yıl yapılan başvuruların yalnızca %1,6'sına verilen ve yarışmanın en prestijli ödülü olan "Red Dot: En İyinin En İyisi" ödülünü kazandı. KODO çizgileri ve formları, Mazda araçlarının enerjisini ve atletik “hareketli” doğasını yansıtıyor.

Özellikler Bu otomobili özel kılan özellikleri keşfedin

Renkler Renk seçeneklerine her açıdan bakın

Galeri İnce ayrıntıları her perspektiften keşfedin

car
car

upquote Mazda'yı sürerken asla yalnız değilsiniz. Otomobil ve sürücü mükemmel uyum içinde. downquote

Yardımcı olabilir miyiz?

Yardımcı olabilir miyiz?

Yeni Mazda MX-5 hakkında bilgi almaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Kendiniz denemek ister misiniz?

Gösterilen modeller Türkiye'de bulunan modellerle aynı donanım özelliklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış ve/veya iç parçalar ekran üzerinde gerçeğinden farklı görünebilir. Yakıt tüketimi değerleri, AB tarafından resmi olarak düzenlenen test sonuçlarından alınmıştır. Bu rakamlar sadece karşılaştırma amacı taşır ve gerçek sürüş sonuçlarını yansıtmayabilir.