MX-5 30th Anniversary Edition

30 yılın en iyi özellikleri bir arada

Mazda MX-5 30th Anniversary Edition, dünyanın en çok satan roadster modelinin 30 yıllık saf Jinba Ittai sürüş keyfi mirasını ve ikon haline gelmiş modelin yeni dönemini kutluyor.  Göz alıcı Racing Orange (Yarış turuncusu) rengindeki model yalnızca 3000 adet Yumuşak Tavanlı RF versiyonuyla sınırlı ve özel performans ayarına, iç tasarıma ve özel donanımlara sahip. 

Akıllı, sportif ve özel

İç tasarımda siyah renkle eşsiz bir kontrast yaratan turuncu renk, etkileyici ifadesiyle roadster modelin sportif performansını yansıtır. Turuncu dikişli ve fitilli RECARO koltuklar kapı kaplamalarında, havalandırmalarda, gösterge tablosunda ve vites kolunda kullanılan turuncu renkle uyumludur. Yerleşik koltuk başlığı hoparlörleri ile Bose® 9 hoparlörlü ses sistemi sayesinde, tavan açıkken bile üstün ses kalitesinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yarış mirasından ilham alan jantlar

Bütün Global MX-5 Cup yarışlarındaki otomobillerde kullanılan RAYS ZE40 dökme alüminyum jantları temel alan yüksek sertlikteki benzersiz 17 inç tasarıma sahip jantlar beyaz renkte kontrast kabartma logoyla birlikte koyu gri kollara sahiptir. Yarış kökeni ve performansı turuncu renkte 15 inç Brembo frenlerle her yerde dikkatleri üzerine çeker.

Diğerlerinden ayrışan renk ve sportif stil

1989 yılında sarı renkteki ilk MX-5 Club Racer modelinden ilham alan Racing Orange renkteki 30th Anniversary Edition, özel roadster'ın sportif cazibesini ve yoldaki duruşunu zenginleştiren ve piyano siyahı A sütunu, dış aynalar ve sırtlık deseniyle kontrast yaratan parlak gövdeye sahiptir.

30th Anniversary Edition logosu

3000 roadster otomobilin her birinin gövdesinde sürücü tarafında otomobilin üretim numarasını vurgulayan bir arma yer alır ve "30th Anniversary Edition" yazan premium paspaslar bulunur.

Üstü açık sürüş keyfini en iyi şekilde deneyimleyin

Hafif Avrupa spor otomobillerini temel alan Mazda MX-5'in ilk neslinin ardından geçen 30 yılda sürücü ve otomobil arasındaki Jinba Ittai uyum hissi geliştirilerek çok daha yeni seviyeler elde edildi. Otomobil tutkunları bu modelin canlı performansını, dinamik kullanımını ve yolda sunduğu özgürlüğü çok beğenecek. Unutulmaz bir hissi tecrübe edin.