nouvelle mazda mx-5» plaisir de conduire mazda «roadster mazda» technologies Skyactiv «i-activesense»

MX-5'in spor sürüş dinamiklerinin keyfini çıkarın

 

Bu ikonik roadster, komutlara adeta vücudunuzun bir parçasıymışçasına yanıt veren Jinba Ittai dinamikleri ile kusursuz sürüş keyfi sunacak şekilde tasarlandı. SKYACTIV Teknolojisi ile üretilmiş ilk Mazda MX-5 olarak çok daha şık ve sağlam bir gövde ve bugüne kadar sunulan en alçak ağırlık merkezi ile önceki nesilden çok daha hafif. Bugüne dek sunulan en iyi sürüş deneyimi için gövde yalıtımında geliştirmeler yapıldı.  

 

Gelişmiş güvenlik özelliklerimiz, faydalı uyarılar ile size ekstra koruma sağladığından, keyifle yola odaklanabilirsiniz.  

178.378 TL'den başlayan fiyatlar
  • Yeni Mazda MX-5 " kör nokta izleme sistemi RVM " Arka Trafik Uyarısı mazda » mazda sensörleri " güvenlik mazda " i- activesense

   Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM)

   Yeni Mazda MX-5 her iki yan şeritteki yaklaşan araçları 45 metrelik bir mesafede sürekli takip eder.

    

   Bir araç kör noktaya girdiğinde sistem sizi sesli ve yan aynalardaki ışıklar ile görsel olarak uyarır. Uyarılar aracın arkasındaki alan boşalana kadar devam eder. 

   Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM)

  • " Yeni Mazda MX-5 ' şasi Mazda " SKYACTIV şasi " Mazda tarafından hafif spor araba mazda " Mazda tarafından geliştirilen SKYACTIV teknolojileri"

   SKYACTIV Gövde ve Şasi

   Mazda MX-5, bizim Jinbai Itta dediğimiz maksimum sürüş keyfini vermek üzere hafif ve tepkisel kullanım ile üstün bir yol tutuş sunar. Bütün bunlar sürücünün kendisini aracıyla aynı varlıkta bütünleşmiş gibi hissetmesini sağlar. 

    

   Alüminyum ve yüksek çekme dayanımlı çelik gibi hafif malzemelerle geliştirilen SKYACTIV gövde ve şasi, ağırlığın %15 azaltılmasına yardımcı olur ve yüksek mukavemet ve sertlik sunar.

   SKYACTIV Gövde ve Şasi

  • " Yeni Mazda MX-5 " motor mazda " mazda performans " Mazda SKYACTIV - G

   Motorlar ve şanzımanlar

   SKYACTIV motorlardan 6 ileri şanzımana kadar her detay MX-5 için özel olarak ayarlandı. 

    

   Bu nedenle MX-5, gaz pedalına bastığınız anda net ve sorunsuz tepki verir. Motor ilk çalıştırıldığında duyulan kükreme sesi sonrasında yerini nabız gibi atan heyecan verici bir sese bırakır.

   Motorlar ve şanzımanlar

  • " Mazda MX-5 " mazda hbc " mazda uzun far kontrolü " mazda güvenliği " " mazda sürüş " i- activsense

   Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC)

   MX-5'in farları trafik yoğunluğuna göre uzun ve kısa farlar arasında otomatik olarak geçiş sağlar. Sistem karşıdan gelen araçların farları ile önünüzde giden araçların arka farlarını algılar ve diğer sürücülerie rahatsızlık vermemek adına otomatik olarak kısa fara geçer. Yol açıldığında tekrar uzun fara geçilir. Bu sistem sayesinde hem sizin hem de diğer araçların sürücüleri için daha konforlu ve daha güvenli gece sürüşleri mümkün olur. 

    

   Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC)

  *Kör Nokta İzleme Sistemi, Power Sense ve Power Sport için standarttır