Mazda6 Sedan

KODO: Hareketin Ruhu Tasarımının üstün zarafeti

 

Yeni Mazda6 sedan özgüvenli bir şıklığı yansıtacak şekilde içten dışa sadeleştirildi. Usta zanaatkar ve tasarımcılarımız her çizgi ve kıvrıma hayat vermek için ellerini kullanarak, bir üst seviye olgunluğa ulaşmak üzere KODO: Hareketin Ruhu Tasarımını ileriye taşıdılar. Otomobilin şık ancak atletik duruşu ve sağlam, sofistike görünümü imza niteliğinde düz kanat ve zarif biçimde yeniden tasarlanmış farlarıyla vurgulanır.


TAKUMI-NURI boyama teknolojisi sedanın etkileyici güzelliğini ve sade karakterini güçlendirir ve KODO: Hareketin Ruhu Tasarımını hayata geçirir. En kaliteli malzemelerin kullanıldığı kabin zarafet, konfor ve sürüş keyfinin en üst seviyeye çıkarılmasını sağlayan lüks malzemelerle titiz işçiliğin ve modern şıklığın somutlaşmış halidir.

  • KODO – Hareketin Ruhu Tasarımı

   KODO: Hareketin Ruhu Tasarımı

   Yeni Mazda6 sedanın silueti iddialı kıvrımları, yeniden şekillendirilen arka bölümü ve alçak profiliyle çarpıcıdır ve otomobili tartışılmaz şekilde farklı kılar. Benzersiz KODO: Hareketin Ruhu Tasarımı otomobil hareketsiz halde olduğunda bile hareketin önden arkaya doğru güçlü, dinamik bir şekilde akmasını sağlar.

   KODO: Hareketin Ruhu Tasarımı

  • Kristal Ateş Kırmızısı

   Kristal Ateş Kırmızısı

   Otomobillerimiz için yeni, karakteristik kırmızı bir renk yaratmak üzere otomobillerin boyanma yöntemini yeniden tanımladık. Özel TAKUMI-NURI tekniğinin kullanılmasıyla usta ressamlarımızın elle boyamadaki ustalığı ve kalitesi yeniden canlanıyor. Son derece parlak metale benzer bir doku elde etmek üzere alüminyum pullar kullanıldı. Kristal Ateş Kırmızısı renk sedanın akıcı çizgilerini, cesur kıvrımlarını ve önden arkaya ilerleyen güçlü bir hareketin ifadesini vurgular.

   Kristal Ateş Kırmızısı

  • Gelişmiş koltuk performansı

   Gelişmiş koltuk performansı

   Yeni Mazda6'nın ön koltukları daha geniştir ve ekstra sırt desteği ve her sürüşte üstün bir konfor için insan vücuduna uygun olacak şekilde yeniden şekillendirilmiştir. Deri koltuklarda her türlü hava koşulunda konforlu bir sürüş için sıcak havayı gövdenin koltukla temas ettiği bölümden çeken yerleşik bir havalandırma sistemi mevcuttur.

   Gelişmiş koltuk performansı

  • İnsan odaklı iç donanım

   İnsan odaklı iç donanım

   Yeni Mazda6'nın her öğesi sürücü ve yolcuya mümkün olan en üst düzeyde konforu sunacak şekilde tasarlanmış ve titizlikle üretilmiştir. Kapılarda kullanılan saten krom kaplama ve Japon Sen ahşap* gibi seçkin malzemeler lüks hissini ve davetkarlığını arttırır.

    

   *Türkiye'de sunulmamaktadır

   İnsan odaklı iç donanım

  • Arka koltuklar

   Gelişmiş arka koltuklar

   Mazda için sürücünün yanı sıra her yolcunun da konforu önceliklidir. Arka koltuklar daha fazla sırt desteği sunmak ve rahatlatıcı bir sürüş için yeni bir konfor seviyesi sağlamak üzere yeniden tasarlanmıştır. Arkadaki yolcular, arka orta kol dayamalarında yer alan iki USB portunu kullanarak sık kullandıkları cihazları şarj edebilirler. (Gösterilen döşeme Türkiye'de sunulmamaktadır.)

   Gelişmiş arka koltuklar

  • Alaşım jantlar

   Güçlü alaşım jantlar

   Yeni Mazda6 sedanın alçak ve sportif görünümü en son tasarım 19 inç alaşım jantlarla desteklenir. Düz ancak cesur bir biçimde şekillendirilmiş kollar dinamik, akıcı hareketi vurgular. 19 inç alaşım jantlar parıltılı gümüş renktedir.

   Güçlü alaşım jantlar

  Gösterilen modeller, Türkiye'de bulunan modellerle aynı donanım özelleklerini taşımayabilir. Renkler ve bazı dış ve/veya iç donanım özellikleri, ekranda gerçeğinden farklı görünebilir.

   

  *Araçlar yeni tip onay prosedürüne uygun şekilde onaylanmıştır WLTP Yönetmeliği (AB) 2017/1151; Yönetmelik (AT) 715/2007).

  Karşılaştırılabilir olması için ilgili değerler Uygulama Yönetmeliği (AB) 2017/1153 doğrultusunda belirlenen NEDC değerleridir.