Mazda6 Sedan

Taviz vermeyen performans ve verimlilik

 

Sürüş deneyimini siz ve yolcularınız için çok daha keyifli bir hale getirmek amacıyla yeni Mazda6 sedanın sürüş dinamiklerini ve performansını kapsamlı olarak geliştirdik. Bu süreçte hiçbir detay atlanmadı. En yeni SKYACTIV motorlar sabit durumdan itibaren hareketi, hiçbir gecikme veya tereddüt olmaksızın, hassas kontrol becerisi de sunarak akıcı ve seri hale getiren teknolojilere sahiptir. Hızlanma, optimize edilerek ayağınızla gaz pedalı üzerinde yaptığınız en küçük değişikle gücün amacınıza uygun şekilde ayarlaması hedeflendi. Yeni Mazda6 sedan gücü, çevikliği, heyecan verici yol tutuşu ve her komutunuzu uygularken keyif ve bağlılık hissi sunan Jinba Ittai duygusuyla sizi memnun edecek. Gürültüyü, titreşimi ve sertliği azaltmaya yönelik geliştirmelerle birlikte mükemmel G kuvveti, sürüşü her zamankinden daha güvenli ve daha keyifli hale getiriyor.

car
car

upquote Gözden kaçırdığınız önemli yol işaretleri konusunda uyarır downquote

  • Ön cama yansıtılan Renkli Aktif Sürüş Ekranı

   Ön cama yansıtılan Renkli Aktif Sürüş Ekranı

   En yeni Renkli Aktif Sürüş Ekranı ile günlük sürüş kolaylaştırılmıştır. Temel araç ve yol bilgileri için artık sürekli olarak aşağı bakmanıza gerek kalmayacak; tüm bilgiler ön camda doğrudan önünüzde yer alır. Adım adım navigasyon ve hız limitlerinin yanı sıra sürüşe ilişkin temel bilgiler de dahil olmak üzere sürüş ortamı hakkındaki tüm bilgileri görebilirsiniz.

   Ön cama yansıtılan Renkli Aktif Sürüş Ekranı

  • 360° Görünüm Monitörü

   360° Görünüm Monitörü

   Yeni 360° Görüş Monitörü ile şehir içinde park etmek ve manevra yapmak artık çok daha kolay. Dört kamera ve sekiz sensör otomobilin tüm çevresinin görünümünü sunar. Geri geri giderken veya garajdan geri manevrayla çıkarken bir engele yaklaştığınızda alarm sesi duyulur. Kameralar kör noktaları, T kavşaklarda ve diğer araçları geçerken engellerle aranızdaki mesafeyi görmenize yardımcı olur. Park sırasında önünüzde ve arkanızda ne olduğunun yanı sıra otomobilinizin etrafında da neler bulunduğunu görmeniz için kuş bakışı görünüm özelliği de sunulur.

   360° Görünüm Monitörü

  • SKYACTIV motorlar

   SKYACTIV motorlar

   En yeni SKYACTIV-G 2,0 motorumuz hızlı tepki veren bir güç ve ihtiyaç duyduğunuzda daha fazla gücün hazır olduğunu bilmenin verdiği güven hissini sunar. Böylece gücün yanı sıra hakimiyet duygusu sağlar. Pedala bastığınızda yeni Mazda6 sedan akıcı bir şekilde hareket ederek uyguladığınız basınca eşdeğer, arzu ettiğiniz miktarda güç sunar. 

   SKYACTIV motorlar

  • Gelişmiş süspansiyon

   Gelişmiş süspansiyon

   Yolcularınızla birlikte, ilk sürüşten itibaren, sürüş kalitesini ve gittiğiniz her yerde ve her türlü yol yüzeyinde ne kadar rahat olduğunuzu fark edeceksiniz. Mühendislik ekibimiz otomobili G kuvvetinin düşük olduğu dar şehir sokaklarında konforlu bir sürüş için daha esnek, G kuvvetinin yüksek olduğu virajlı kırsal yollarda daha dengeli kılmak için süspansiyon sisteminde önemli değişiklikler yaptılar. 

   Gelişmiş süspansiyon

  • Adaptif LED ön farlar

   Adaptif LED ön farlar

   Adaptif LED ön farlar gibi sınıfında öncü teknolojiler sayesinde stres en düşük seviyeye indirildi. Otoyolda yapılan yolculuklarda farlar yolu daha fazla aydınlatmak amacıyla otomatik olarak uzun huzmeye geçer. En yeni LED farlar daha doğru bir kontrol ve yayaları daha hızlı tespit etmeye yardımcı olmak ve virajları dönerken görüşü artırmak üzere önceden kullanılan dört blok yerine 20 ışık bloğu kullanır.

   Adaptif LED ön farlar

  • Dur ve Git işlevine sahip Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC)

   Dur ve Git işlevine sahip Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi

   Yoğun trafikte durum her an, hızla değişebilir. Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC) rahatlamanızı ve sürüşten keyif almanızı sağlar. Sistem, önünüzde seyreden araçlarla aranızdaki mesafeyi ölçer, belirlenen mesafeyi korumak üzere motoru otomatik olarak kontrol eder ve fren yapar. 0 km/s hızdan itibaren çalışır, böylelikle otomobil önde seyreden araçla uyumlu bir şekilde otomatik olarak yavaşlar ve durur, ardından hareket etmeye karar verdiğinizde yeniden hareket eder. Bu özellik yoğun trafikte oldukça kullanışlıdır.

   Dur ve Git işlevine sahip Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi

  Gösterilen model, pazar spesifikasyonu olmayabilir. Renkler ve bazı dış donanım ve/veya iç donanım unsurları, ekranda gerçeğinden farklı görünebilir.

   

  *Araçlar yeni tip onay prosedürüne uygun şekilde onaylanmıştır WLTP Yönetmeliği (AB) 2017/1151; Yönetmelik (AT) 715/2007).

  Karşılaştırılabilir olması için ilgili değerler Uygulama Yönetmeliği (AB) 2017/1153 doğrultusunda belirlenen NEDC değerleridir.

   

  Ortalama CO2 emisyon değerleri*: 
  2,0 SKYACTIV-G Benzinli 145 bg 6 İleri Düz Şanzıman 2WD için 142 g/km

  2,0 SKYACTIV-G Benzinli 145 bg 6 İleri Otomatik Şanzıman 2WD için 141 g/km

  2,0 SKYACTIV-G Benzinli 165 bg 6 İleri Düz Şanzıman 2WD için 148 g/km

  2,0 SKYACTIV-G Benzinli 165 bg 6 İleri Otomatik Şanzıman 2WD için 141 g/km

  2,0 SKYACTIV-G Benzinli 165 bg 6 İleri Düz Şanzıman 2WD için 146 g/km   

  2,0 SKYACTIV-G Benzinli 165 bg 6 İleri Otomatik Şanzıman 2WD için 139 g/km 

   

  2,2 SKYACTIV-D Dizel 150 bg 6 İleri Düz Şanzıman 2WD için 117 g/km  

  2,2 SKYACTIV-D Dizel 150 bg 6 İleri Otomatik Şanzıman 2WD için 133 g/km 

   

  2,2 SKYACTIV-D Dizel 175/184* bg 6 İleri Düz Şanzıman 2WD için 124 g/km 

  2.2 SKYACTIV-D Dizel 175/184* bg 6 İleri Otomatik Şanzıman 2WD için 133 g/km  

   

  2,5 SKYACTIV-G Benzinli 194 bg 6 İleri Otomatik Şanzıman 2WD için 153 g/km

   

  Karşılaştırılabilir olması için ilgili değerler Uygulama Yönetmeliği (AB) 2017/1153 doğrultusunda belirlenen NEDC değerleridir.