“mazda2 yol” mazda2 kırmızı “yepyeni mazda2” mazda2 2015

Eğlenceli sürüş ve zeki performans bir arada


SKYACTIV teknolojisi size kontrol, konfor ve yakıt verimliliği sağlar ve CX-3'ü keyifle sürmenize olanak tanır. Nereye giderseniz gidin, çevik, hassas kontrol ve üstün sürüş dinamiklerinin tadını çıkaracaksınız.

Zeki i-ACTIVSENSE güvenlik özellikleri sizi çarpışmalara karşı koruyarak, ihtiyaç duyduğunuz tüm emniyet ve korumayı size sağlamak üzere tasarlanmıştır.

  • “mazda cx-3 etkin sürüş ekranı sistemi”

   4 Tekerlekten Çekiş i-ACTIV AWD

   Yüksek verimli, yeni nesil i-ACTIV AWD sistemi, yakıt veriminden ödün vermeden Jinba Ittai sürüş deneyimini yaşamanızı ve güçlü performanstan zevk almanızı sağlar.

   Teknolojinin son ürünü sensörler sürekli olarak yol yüzeyi durumunu ve sürücü eylemlerini takip eder. Akıllı sistem, dinamik ve emin bir sürüş için en yüksek çekme kuvvetiyle gücü jantlara aktarır.

   4 Tekerlekten Çekiş i-ACTIV AWD

  • “mazda2 vites kolu” mazda2 iç ortam “yepyeni mazda2” mazda2 2015 “

   Akıllı Şehir İçi Fren Desteği (SCBS)

   Akıllı Şehir İçi Fren Desteği (SCBS) yoğun trafikli sokaklarda başkalarına çarpmanızı engellemeye yardımcı olur. SCBS, önünüzdeki araç ile aranızdaki mesafeyi takip etmek ve öndeki araca yaklaşma hızınızı ölçmek için dahili sensörler kullanır. Düşük hızda (en fazla 30 km/s) çarpışma olasılığı olduğunu algıladığında frenleri hazırlar ya da darbeyi önlemek veya etkilerini azaltmak için otomatik olarak fren uygular.

   Akıllı Şehir İçi Fren Desteği (SCBS)

  • Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM)

   Mazda CX-3’ün BSM sistemi sayesinde şerit değiştirmek ve geri geri gitmek artık çok daha güvenli. Sensörleri kullanarak 50 metreye kadar olan araçları tarayabilir ve kör noktaya giren araç olduğunda sizi bir alarm ile sesli, yan aynalardaki sinyal lambalarını yakıp söndürerek de görsel olarak uyarır.
   BSM sistemi, güvenli olmayan bir mesafede bulunan araçları sesli bir uyarıyla size bildirir. Otomobilinizin arkasındaki alan boşalınca alarm durur ve otomobilinizi güvenle geri sürmenize olanak verir.

   Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM)

  • İnsan Makine Arayüzü (HMI)

   Mazda’nın yenilikçi, yeni nesil insan makine arayüzü sürücü güvenliği açısından iki kısma ayrılmıştır. Göstergenin üstünde bulunan Aktif Sürüş Ekranı, araç bilgilerini göz hizanıza getirerek önünüzde uzanan yola odaklanmanızı sağlar.

   7 inçlik renkli dokunmatik ekran ve HMI kumandası sayesinde de MZD Connect iletişim, bilgi-eğlence ve navigasyona kolay erişim sağlar.

   İnsan Makine Arayüzü (HMI)