Mazda parts

Kabin Filtreleri

Mazda Kabin Filtreleri

 

Mazda kabin filtresi, havadaki toz ve kiri aracınıza girmeden önce temizler ve kabinin hava kalitesini muhafaza eder.


Ön panelin altında, torpido gözünün arkasında veya motor bölmesinde bulunur ve Mazda'nızın havalandırma sisteminin temel parçalarından biridir. Toz, polen ve is gibi maddelerin aracınızın içinde dolaşmasını önler ve ayrıca kötü kokuları ve örneğin ozon gibi gazları emer.

 

Yaz aylarında ozon gazı baş ağrılarına, polen taneleri ise alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Kalabalık yollar, kirliliğin temel kaynaklarındandır; yani aracınızda çok zaman geçiriyorsanız veya aracınızı şehir içinde kullanıyorsanız, filtreniz sizin için daha da önemli olacaktır.

 

interior dashboard mazda

Mazda kabin filtrenizi değiştirme

Zaman içinde kabin hava filtrelerinin etkinliği azalır ve filtre kağıdı toz parçacıklarıyla tıkandıkça filtre kirlenir. Bu, hava akışının kısıtlanması nedeniyle, hoş olmayan bir kokuya ve ısıtma ve klima sistemlerinin performansında düşüşe yol açabilir.

 

Filtrelerin her 6 ayda veya her 10.000 km'de bir değiştirilmesi gerekir. Aracınızı kirliliğin veya tozun yoğun olduğu yerlerde kullanıyorsanız bu süre kısalacaktır. Mazda Bayiniz hangi filtrenin sizin için en uygunu olduğu konusunda size tavsiyelerde bulunabilir ve filtreyi sizin için takabilir.