Mazda parts

Motor Yağı

Mazda Orijinal Motor Yağı

 

Model, motor ve yağ değişim aralığına bağlı olarak, her Mazda aracının farklı bir yağ gereksinimi vardır.

 

Üstün yakıt ekonomisini ve motorunuz için mükemmel performansı garanti altına almak için, yeni bir dizi Mazda Orijinal Motor Yağı geliştirdik.


Mazda Orijinal Motor Yağları, Mazda modellerinde test edilmiştir ve dolayısıyla tüm kalite ve garanti gereksinimlerini karşılamaktadır.

 

engine

Mazda orijinal motor yağları, yakıt ekonomisi sağlar.

Bunun anlamı, yağların enerji tasarrufu sağladığı ve dolayısıyla "yakıt koruyucu" olduğudur . Gerçekten de, standart motor yağlarında, şehir içi sürüş veya motoru çalıştırma esnasında, motor sürtünmesi sonucunda enerjinin yaklaşık %40'ı araç tarafından tüketilmektedir. Yakıt ekonomisi sağlayan yağlar, enerji kaybından ve motorun aşınmasından sorumlu olan sürtünmeyi azaltmak için kullanılan özel katkı maddeleri içerir. Yakıt ekonomisi sağlayan bir yağ kullanıldığında, motor çalışmak için fazla enerjiye ihtiyaç duymaz ve dolayısıyla daha az yakıt kullanarak (ve daha az CO2 emisyonuna neden olarak) motorunuzun ömrünü uzatır.

 

İster yağ değişiminde, ister yağ ilavesinde, Mazda Orijinal Yağ Dexelia ilk tercihiniz olmalıdır. Mazda Bayiniz veya Servisiniz aracınız için hangi Dexelia yağının en iyisi olduğu konusunda size tavsiyelerde bulunacak, yağ ve ambalajının geri dönüşümünü sizin için gerçekleştirecektir. Aracınızda yedek olarak 1 litre motor yağını bulundurunuz ve gerektiğinde yağ ilavesini kendiniz yapınız.