Mazda parts

Yakıt Filtreleri

Mazda Yakıt Filtreleri

 

Motorunuzun sağlığı, verimliliği yüksek bir yakıt filtresine bağlıdır. Bu olmadığı takdirde, motor gücünün düşmesi, ivmelenme ve yakıt ekonomisinin azalması, veya daha da kötüsü, motorun tümden arızalanması riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.


Filtreler, yakıtta bulunan yabancı maddeleri motorunuzun dışında tutar ve temiz yakıtın her zaman düzgün şekilde akmasını sağlar. Yakıt özel bir filtreleme kağıdından geçtiğinden, zaman içinde bu kağıt tıkanır, verimliliği azalır ve kağıdın değiştirilmesi gerekir.

 

En iyi performans için, yüzey alanı geniş ve gözenek boyutları ve sayısı doğru olan kaliteli kağıdın kullanılması gerekir. Mazda Orijinal Yakıt Filtreleri işte bunu sağlar: Bu filtreler, Mazda motorları için tasarlanmıştır ve laboratuar testlerinde ispatlandığı üzere, elverişli bir filtre kapasitesi sunar.

 

Düşük kaliteli filtrelerin temizleme kabiliyeti de çok düşük düzeydedir.

 

Mazda orijinal filtreleri karakteristik olarak, yakıt basıncında çok düşük basınç kaybı sergiler. Mazda Orijinal Yakıt Filtreleri, parçacıkların %72 ila %100'ünü temizlemiştir. Düşük kaliteli filtrelerin temizleme oranı ise yalnızca %16 ila %39'dur.

 

Mazda Orijinal Yakıt Filtreleri hakkında daha fazla yardım almak için Mazda Bayinizi ziyaret ediniz.