Videolar

i-ELOOP


i-ELOOP: Dünyanın, enerjiyi akü yerine bir kapasitörde depolayan ilk fren enerjisi rejenerasyon sistemi.

 • Sofistike ve ahenkli iç tasarım

  Yeni Mazda6'nın yepyeni, sürücü odaklı iç kısmı aracın dışında olduğu kadar heyecan verici ayrıntılar içeriyor. Kkusursuz bir görünüm ve kontrollere kolay erişim sunarak iç mekanı her zamankinden daha da fazla sezgisel kılıyor. Bu sezgisellik, yüksek kalitede krom kaplı kapı kolları, vites kolu ve stil sahibi koltuklar ile birleşince konfor ve zarafetin hakim olduğu bir iç mekan ortaya çıkıyor.

 • Baş döndürücü dış tasarım

  Ön ızgaranın etrafındaki, Mazda'nın imzası niteliğini taşıyan çizgi, göze çarpan çamurluklar ve arkaya doğru alçalan kabin, Mazda6'nın motor kapağının altındaki gücün dış tasarıma da yansımasını sağlıyor. LED ön farlar aracın olgun ve kendine güvenen duruşunu vurguluyor. Dört yeni renk alternatifi - Ateş kırmızısı metalik, Refleks mavisi mika, Meteor grisi mika ve Jet siyahı mika - kontrastı arttırırken Mazda6'ya daha derin bir görünüm kazandırıyor.

 • KODO tasarımının orijini

  KODO tasarım temasının ilk araçları olan SHINARI ve TAKERI konseptlerinin pürüzsüz güzelliği yeni Mazda6'da sıra dışı güç, çeviklik ve esneklik olarak ortaya çıkıyor. Tasarımımızın ana ilhamı doğada yaşayan atletik formalrdan geliyor. Otomobillerimiz, hareketi yakalıyor ve en küçük ayrıntılarda bile güç, hız ve heyecanı vurguluyor.

 • Dizel

  Dizel: 14:1 ile seri üretim dizel motorlarda dünyanın en düşük sıkıştırma oranına sahip motorumuz değişken geometrili ikiz turboya sahip.

 • Şanzımanlar

  Şanzımanlar: Yeni nesil otomatik ve manuel şanzımanlarımız, tekerleklere daha fazla güç aktararak otomobillerimizin mükemmel performanslarına katkıda bulunuyor.

 • Motorlar

  Motorlar: Yüksek verimlilikleriyle performans konusunda çıtayı daha yükseğe taşıyan benzinli ve dizel motorlarımızı keşfedin.

 • Gövde ve şasi

  Gövde ve şasi: Rafine ve lineer sürüşü, dünya lideri güvenliği ve verimli olduğu kadar hafif tasarımları nasıl sunduğumuzu keşfedin.

 • i-ELOOP

  i-ELOOP: Dünyanın, enerjiyi akü yerine bir kapasitörde depolayan ilk fren enerjisi rejenerasyon sistemi.

 • SKYACTIV Teknolojisi - Gelecek burada

  SKYACTIV, motordan gövdeye, şasiden şanzımana kadar bir otomobilin tüm ana bileşenlerini yeniden tanımlamak demek. Daha iyi performans ve verimliliği neden aradığımızı, proseslerimi nasıl iyileştirdiğimizi ve SKYACTIV TEKNOLOJİSİ adını verdiğimiz çığır açıcı çözümü nasıl keşfettiğimizi öğrenin.

 • SKYACTIV TEKNOLOJİSİ: özgür sürüş keyfi ve hepimizin çok sevdiği çevreye hafif bir dokunuş getirir.

  Mucizeler yaratmak - geliştirme ekibimiz, otomotiv tasarımının her bir öğesini, titiz mühendislik çalışması ile bilim ve teknoloji mikroskobunun altına yatırdı. Karbon ayak izinizi yıllık ortalama 5,1 kg azaltırken hiçbir şeyden taviz vermedik, Zoom-Zoom'un tüm eğlenceli öğelerini koruduk. İşte bu - SKYACTIV TEKNOLOJİSİ! (video İngilizce'dir)

 • Uzun Far Kontrolü: sürüşü daha güvenli ve rahat kılar

  Uzun Far Kontrolü teknolojimiz, diğer araçlar yaklaşırken ön farlarınızı otomatik olarak uzun fardan kısa fara dönüştürür. Bunu, ön farlara monte edilen sensörleri kullanarak yapar; böylece aracınızı sürmek daha güvenli ve kolay bir hale gelir.

 • Şerit Değiştirme Uyarısı: şeridinizde kalmanızı sağlayan bir güvenlik sistemi

  Bu sistem, yol çizgilerini izlemek ve şeridinizden çıkmak üzereyseniz sizi uyarmak için ön camın üzerindeki kamerayı kullanır. Otomobilinizin davranışlarına dair sezgisel bilgilerden yararlanan sistem, şeridinizi ne zaman isteyerek değiştirdiğinizi bilir.

 • Mazda CX-5’te, çığır açan katlamalı Karakuri koltuk sistemimizi bulabilirsiniz

  Mazda CX-5'in yenilikçi Karakuri arka koltuk sistemini çalıştırmak hiç ummadığınız kadar kolaydır. Tek dokunmalı kolu veya koltuk üstündeki düğmeyi kullanarak, 40:20:40 katlanır arka koltukları düz bir zemin elde edecek şekilde katlayabilirsiniz.

 • Akıllı Şehir İçi Freni Desteği: önüne çıkabilecek sorunları tek başına savuşturan güvenlik teknolojisi

  Mazda CX-5, otomobilin önünde uzanan yolu izlemek için sensörler kullanarak önden çarpışmaları önleyen ya da azaltan bu güvenlik özelliğini sunan ilk kompakt SUV araçtır. Çarpışma riski algıladığında, fren uygulayabilir.

 • SKYACTIV TEKNOLOJİSİ: gelişmiş çevre ve sürüş performansı

  Otomobillerimizi daha hafif ama daha güçlü, daha yüksek performanslı ama daha çevre dostu üreterek geleneklere meydan okuyoruz. Yeni SKYACTIV TEKNOLOJİSİ ile, şasi ve gövde materyallerinden motor ve şanzımana kadar her şeyi geliştiriyoruz.

 • Mazda5’in kullanımı kolay, çok yönlü koltuklarına genel bir bakış

  Koltuklar ve depolama için birden fazla seçenek sunan Mazda5'in esnek koltukları en hafif dokunuşla bile çalışır.

 • Mazda3 teknolojisi – Vizyonu olan bir otomobil

  Mazda3, kendi segmentinde, güvenli bir biçimde şerit değiştirmenize yardımcı olan Arka Araç İzleme Sistemi'ne (RVM) sahip nadir otomobillerden biridir.

 • Mazda3 teknolojisi – Daha emniyetli fren

  Mazda3'ün Ani Durum Sinyal Sistemi (ESS), ani durma hallerinde kendinizi daha rahat ve güvende hissetmeniz için tehlike ışıklarını otomatik olarak yakar.

Daha fazla video izle