Yeni Mazda MX-5

Yeni Mazda MX-5

Bir Simgenin Evrimi

 

Dünyanın en çok satan roadster'ının en son hali olan ve uzun zamandır dört gözle beklenen 4. nesil Mazda MX-5, bu simge araca haklı ününü kazandıran tüm ruhu, tarzı ve keyfi bünyesinde barındırıyor.

 

Özünde ise Jinba Ittai, ya da diğer bir deyişle otomobil ile sürücü arasında sıkı bir bağ oluşturan, ‘tek yürek olmuş at ve sürücüsü’ kavramı yatıyor. Arkadan itişli sürüşün verdiği canlılık, mükemmel 50:50 ağırlık dağıtımı ve önceki modeline göre 100 kg'dan daha hafif gövdesi, her bir viraj ve dönemeçte nefes kesici bir sürüş deneyimi yaşatarak yol ile adeta bütünleşmenizi sağlıyor.

 

Otomobil ile sürücüsü arasındaki bağ, Mazda’nın güvenli yolculuk yapmanızı sağlayan ve MZD Connect bağlantılı yeni araç içi teknolojileri sayesinde daha da güçlendirildi. Ödüllü SKYACTIV Teknolojisi, yeni Mazda MX-5'e performans, ekonomi ve sürüş keyfinin dengeli bir bileşimini kazandıran motor, şanzıman, şasi ve gövdeyi bünyesinde barındırıyor.

 

Yeni MX-5, Mazda’nın KODO Hareketin Ruhu tasarım dili sayesinde, direksiyonun başına geçtiğiniz andan itibaren harekete hazır sizi bekliyor. Yeni Mazda MX-5, bu simge aracı 25 seneyi aşkın bir süredir efsane haline dönüştüren her şeyi bünyesinde yansıtmaya devam ediyor. Sadece tek bir bakışta kalp atışlarınız hızlanmaya başlayacak.

 

Yaşasın roadster! 

 

Gelecekte güncel haberler almak için şimdi kaydolun

Beni bilgilendirin

Resimlerdeki araçlar, Türkiye’de sunulacak araçlardan farklı özelliklere sahip olabilir. Renkler ve/veya bazı iç ve dış özellikler ekranda, gerçekte olduklarından farklı görünebilir.